21/06/2024
Shqipëri

VIDEO/ Aksidenti me dy të vdekur, momenti kur zetori zë poshtë 21 vjeçarin

  Dy persona humbën jetën në 10 prill në Fushë-Kuqe të Kurbinit, pasi zetori me të cilin po udhëtonin doli nga rruga dhe u përmbys në një kanal. Si pasojë fatkeqësisht gjetën vdekjen e menjëhershme drejtuesi i mjetit bujqësor, 60-vjeçari Ismajl Ismaili dhe 21-vjeçari Gjin Muhaj. Ndërkohë, së fundmi është publikuar edhe momenti kur zetori

Lexo më shumë
Botë

VIDEO/ Pamje të frikshme në Abu Dhabi, avioni fluturon për 3 orë dhe detyrohet të kthehet sërish në të njëjtin aeroport

Shiu i rrëmbyeshëm shkaktoi përmbytje të mëdha të martën në Dubai, ndërsa rrugët u kthyen në “lumenj”. Probleme pati edhe në Aeroportin Ndërkombëtar të Dubait, i cili në vetëm pak minuta stuhi u “pushtua” nga uji. Avionët e mëdhenj dukeshin më tepër si varka që lëviznin nëpër aeroportin e përmbytur. Si pasojë e kësaj stuhie

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

VIDEO/ Punëtorët i kërkojnë rrogat të që të shtrojnë tryezën e Bajramit, Bilall Kasami me shokë hap fushatën në Tetovë duke harxhuar mijëra euro

Koalicioni “VLEN” ka hapur shtabin këtë të hënë në Tetovë. Nga pamjet e ardhura në redaksinë e news33.tv kjo fushatë është hapur në lagjen Teteks 1 në Tetovë mes fishekzjarreve. Teksa qytetarët, punëtorët e NPK-së kishin zënë derën e Bilall Kasamit ditën e sotme pasi nuk kanë marrë prej muajsh rrogat, VLEN ka vendosur t’

Lexo më shumë
Shqipëri

PAMJE TË TURPSHME/ Burri dhe gruaja rrihen me grushta në mes të qytetit

Një ngjarje aspak e zakontë dhe e trishtë njëkohësisht, ka ndodhur në Këlcyrë. Në videon e publikuar nga JOQ në mes të këtij qyteti shihen një çift teksa dhunojnë njëri-tjetrin. Nga pamjet e filmuara nga qytetarët e rastit, burri shihet teksa qëllon me grushta gruan, ndërkohë askush nuk shkon që t’i ndalojë. Theksojmë se kjo

Lexo më shumë
Maqedoni

VIDEO/ Arben Taravari në delir, ngatërron fjalët duke lexuar shqip

Ish-kreu i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, vazhdon të jetë në delir dhe të ëndërrojë fitoren e zgjedhjeve. Së fundmi, ai ka dalë në një deklaratë për mediat duke folur si “presidenti i ardhshëm”. Në mendjen e tij Taravari e ka bërë fakt të ktyer fitoren, duke harruar që sondazhet vërtetojnë të kundërtën. “Një pjesë

Lexo më shumë
Shqipëri

TMERR/ Momenti kur 4 burra rrahin barbarisht një 30-vjeçar, e godasin me leva hekuri pa u ndalur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur  mesditën e kësaj të premte në qytetin e Korçës, në lagjen nr. 16, ku një 30-vjeçar u dhunua barbarisht nga katër persona. Policia e këtij qyteti më herët bëri me dije se shtetasit, Spartak Selima, Kristi Selima, Marsel Xhakollari dhe Erjon Guri, janë shpallur në kërkim pasi goditën me sende të

Lexo më shumë
Shqipëri

17-vjeçari i vjedh “Snapchatin” dhe kërcënon të miturën: Do të publikoj fotot intime nëse s’kryen marrëdhënie seksuale me mua

Një 17-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Lezhës pasi shantazhonte një tjetër të mitur. Sipas njoftimit të Policisë mësohet se adoleshenti i kishte vjedhur 16-vjeçares llogarinë në “Snapchat” dhe e shtantazhonte atë se do t’i publikonte fotot personale nëse nuk kryente marrëdhënie seksuale me të. I riu u arrestua, ndërkohë veprimet procedurale me

Lexo më shumë
Kosovë

Rrëfimi i motrës së komandantit legjendar Adem Jashari (VIDEO)

Vepra heroike e familjes Jashari përtej dhembjes ngjall krenari tash e 26 vjet. Në rrëfimin e saj për RTK-në Hava Gashi, e bija e Shaban Jasharit, tregon se gjatë gjithë jetës në këtë familje kryefjalë ishte atdhedashuria. Brenda dhomës ku kalon pjesën më të madhe të kohës, e ka të vendosur fotografinë e dhembjes e

Lexo më shumë
Botë

Shpëtojnë për mrekulli 400 pasagjerë, momenti kur rrufeja godet avionin

Ky është momenti tronditës kur një aeroplan me 400 persona që fluturonte nga Vankuveri në Londër u godit nga rrufe të dielën. Aeroplani Boeing 777 i Air Canada u godit nga rrufeja e fuqishme pak pas nisjes nga aeroporti i Vankuverit, Kanada, të dielën. Incidenti, i cili u kap në video nga një vëzhgues i

Lexo më shumë
Shqipëri

Zbulohet se kush e publikoi videon e dhunës në Pallatin Mbretëror

Prokuroria e Tiranës, ka njoftuar nisjen e hetimeve për rastin e “dhunës në familje” të denoncuar nga princ Leka Zogu, ndaj ish-vjehrrit Gjergji Zaharia dhe ish-gruas Elia Zaharia. Gjithashtu, prokuroria ka njoftuar se do të hetojë edhe lidhur me videon e konfliktit, e cila u publikua në media ditën e djeshme, ku shfaqet Elia Zaharia

Lexo më shumë