22/07/2024
Lajme Maqedoni

15 persona merren në pyetje për vrasjen e mjekut në Shkup

Ministria për Punë të Brendshme njofton se hetimet për vrasjen e mjekut Aco Trpovski janë në fazë të avancuar. Hetuesit e krimeve të rënda shqyrtuan më shumë se 40 video inçizime të sigurisë dhe kanë marrë në pyetje më shumë se 15 persona në përpjekje për të identifikuar vrasësin. “Janë shikuar incizimet e më shumë

Lexo më shumë
Botë Shqipëri

Theri shqiptarin me thikë, arrestohet autori 31-vjeçar në Angli

Një 31-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë angleze pasi dyshohet si autori kryesor i vrasjes së Bajram Lulit. Sipas mediave vendase mësohet se është arrestuar shtetasi Sabin Manda dhe akuzohet për vrasjen e shqiptarit nga Peqini. Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi ditë më parë ku 27-vjeçari Bajram Luli u gjet i plagosur në

Lexo më shumë
Botë

Nga vajza e përsosur në një vrasëse! Nata e tmerrshme ku 24-vjeçarja organizoi ekzekutimin e prindërve të saj

Natën e 8 nëntorit 2010, u bë një thirrje në polici nga një shtëpi ne Ontario të Kanadasë. Telefonuesja, një vajzë e re me emrin Jennifer Pan , u tha oficerëve se ishte në shtëpi me prindërit e saj kur njerëz të armatosur hynë në shtëpi dhe kërkuan para. Gruaja e re tha se sulmuesit

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

Ky është i riu shqiptar që u ekzekutua në Angli, publikohet foto e autorit kur largohet nga ngjarja

Personi që shihni në foto është 27-vjeçari Bajram Luli, i riu që u ekzekutua mbrëmjen e së hënës në Londër. Sipas mediave vendase mësohet se i riu shqiptar, me origjinë nga Peqini, u gjet rreth orës 17:30 të së hënës i plagosur në automjetin e tij në perëndim të Londrës, në Sudbury Heights Avenue, Greenford.

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

VIDEO/ Shtatë të shtëna, momentet e tmerrit në Frosinone, klientët shtrihen poshtë tavolinave t’i shpëtojnë plumbave të shqiptarit

Më 9 mars, 27-vjeçari Kasem Kasmi u vra ndërsa tre persona të tjerë mbetën të plagosur. Autor i dyshuar i ngjarjes është Mikea Zaka, 23-vjeç, tashmë i arrestuar. Fokusi i hetuesve është te prostitucioni dhe droga, pavarësisht se në deklarimet fillestare Zaka tha se sherri nisi për një vajzë. Mediet italiane raportojnë se pas përplasjes

Lexo më shumë
Shqipëri

Ja kush dyshohet për vrasjen e boksierit shqiptar në Gjermani

Berat Nimani, vëllai i boksierit Besarit, i cili u vra të shtunën e 9 marsit në Gjermani, në një bisedë ka thënë se tashmë organet e rendit i kanë identifikuar të dyshuarit që ia vranë vëllain. “Më kanë informuar që nesër bëhet publik identiteti i tyre, janë futur edhe në listën e INTERPOLI-it. Dihet me

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

Ky është i riu që u vra pas sherrit banal

Grei Bihuci është 19-vjeçari i cili mbeti i vdekur këtë të hënë, pasi u qëllua me thikë nga Florjan Muka. Ngjarja e rëndë u regjistrua rreth orës 11:30 të kësaj të hëne në qendër të qytetit të Fierit. Debati mes dy të rinjve agravoi deri në përdorimin e thikës. 18-vjeçari, Florjan Muka qëlloi me thikë

Lexo më shumë
Kosovë Lajme Rajon

Pse ishte plagosur në vitin 2013-të boksieri nga Kosova që u vra në Gjermani?

Janë bërë të ditura detaje të reja rreth vrasjes së boksierit Besar Nimani. Ngjarja ndodhi në qytetin Bielefeld të Gjermanisë, mbrëmjen e së shtunës. Nimani, ishte plagosur në vitin 2013-të. Sipas gazetës gjermane Landes-Zeitung, ai ishte përfshirë në një shkëmbim zjarri, bëhej fjalë për betej për pushtet mes grupeve rivale në Bielefeld. Raportohet se në

Lexo më shumë
ShowBiz Shqipëri

Rrëfimi i ndjerë i Zamira Kitës: Kam menduar të vras veten…

Ditën e sotme, a ktorja shumë e dashur për publikun, Zamira Kita, ishte e ftuar në Podkastin “Flasim” të kryeministrit Rama. Teksa ka treguar fillimet e karrierës së saj, ajo ka rrëfyer se ka pasur shumë momente të vështira, madje ka menduar edhe të vrasë veten.   Zamira Kita: “Kam bërë një film në ’86, sapo

Lexo më shumë
Botë

Tronditëse/ Gjenden 6 trupa të pajetë në një shtëpi, mes tyre 4 fëmijë

Mbrëmjen e djeshme, një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Kanada, ku gjashtë persona, katër fëmijë dhe dy të rritur, janë gjetur të vrarë në një shtëpi në periferi të Otavës në Barrhaven. Policia gjeti gjashtë persona të vdekur dhe një të plagosur brenda shtëpisë. Një person, u arrestua në vendin e ngjarjes, rreth 15 kilometra

Lexo më shumë