21/05/2024

  Sport

  Futboll

  Historia prekëse e portierit 19-vjeçar që kujdeset për vëllanë dhe motrën pas vdekjes së prindërve

  Ditën e sotme,në Kili do të luhet derbi i përjetshëm, El Clasico mes Colo-Colos dhe Universidad. Në këtë duel për miqtë, 19-vjeçari Thomas Gillier, do të qëndrojë mes shtyllave, i shoqëruar nga një histori shumë tragjike familjare. Bëhet.

  Lexo më shumë
  Futboll

  “Shqiponja” e Ardian Ismajlit tërbon serbët – fotoja e albumit po shitet edhe në Serbi

  Më pak se dy muaj kanë mbetur deri në Kampionatin Evropian në Gjermani , dhe kjo periudhë është më e bukura për koleksionistët e figurave të futbollit. Gjegjësisht, albumi për Kampionatin Evropian është lansuar së fundi, dhe risia.

  Lexo më shumë

  Femina

  Femina Lajme

  Muaji sensibilizues kundër Kancerit Kolorektal, çfarë është tumori i zorrës së trashë

  Marsi kudo në botë është muaj sensibilizimi kundër Kancerit Kolorektal apo tumorit të zorrës së trashë. Për të 15 vit.

  Lexo më shumë
  Familja Femina Shtatzëna Voglushët

  Një mami dhe beb i shëndetshëm: Këshilla të arta për gratë shtatzëna

  Gjatë shtatzënisë, ju dhe bebi juaj keni nevojë për sasi të konsiderueshme vitaminash dhe lëndë ushqyese prandaj është e nevojshme.

  Lexo më shumë

  Receta Gatimi

  PERBERESIT: 1 kg sallam 4 gota djathë Cheddar (të copëtuar) 3 gota pluhur pjekës (i.

  Teknologji

  Nëse iPhone juaj laget, mos e thani duke e vendosur në një qese me oriz,.

  Magazina

  ShowBiz

  Këngëtarët Getoar Selimi dhe Luiz Ejlli kanë publikuar së fundmi bashkëpunimin e tyre muzikor “Ding Ding”. Kënga në vetvete tejet.

  ShowBiz

  Një ndër ngjarjet më të komentuara brenda shtëpisë së Big Borther Vip 3 ka qenë “bomba” që balerini Graciano Tagani.

  ShowBiz Shqipëri

  Alba Ahmetaj dhe Edlira Mara i thanë “po” njëra-tjetrës këtë të diele. Për herë të parë në tarracën e Bashkisë.