19/04/2024

ShowBiz

ShowBiz

ShowBiz

Çfarë i ndodhi? Këngëtarja gjendet e vdekur në shtëpi

Këngëtarja fituese e çmimit Grammy dhe ish-konkurrente e American Idol, Mandisa Lynn Hundley, e njohur si Mandisa, ka vdekur në moshën 47-vjeçare.   Këngëtarja konkuroi në sezonin 5 të spektaklit, duke përfunduar në vendin e nëntë. Pas kësaj, ai filloi një karrierë të madhe në muzikën e krishterë. Shkaku i vdekjes së saj nuk dihet

Lexo më shumë
ShowBiz

FOTO/ 59 vjeç por një seksbombë! Monika Bellucci lë me gojë hapur me pozat e fundit

Monica Bellucci ka dhënë një intervistë për një revistë, duke iu referuar kalimit të kohës dhe rolit që ka luajtur pamja e saj në karrierë dhe plakje. Më në detaje, ylli italian ka pozuar për Elle Spain dhe ka folur për kalimin e viteve duke u shprehur: Unë jam si gjithë të tjerët, i them vetes

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni ShowBiz

VIDEO/ Sara dhe Bardhi prindër për herë të parë

Sara dhe Bardhi do të bëhen prindër për herë të parë. Dashuria që nisi brenda shtëpisë së Big Brother Vip do të kurorëzohet me ardhjen e një bebushi. Ka qenë vetë Sara e cila në “Instagramin” e saj ka postuar një video ku këngëtari shihet teksa i puth barkun. “Dritë, mami dhe babi shpresojne qe

Lexo më shumë
ShowBiz

U rrëzua dhe përplasi kokën, ndahet nga jeta pas disa ditësh në spital anëtari i grupit të njohur muzikor

Këngëtari, kompozitori dhe kitaristi i grupit Allman Brothers, Dickey Betts, është ndarë nga jeta ditën e sotme, në moshën 80-vjeçare. Prej disa ditësh ai ndodhej në spital, pasi ishte rrëzuar dhe kishte marrë dëmtime të rënda në kohë. Gruaja e tij, Donna Betts, shkroi se ajo dhe fëmijët ishin pranë tij dhe se mjekët po

Lexo më shumë
ShowBiz

Rike Roçi i jep fund lidhjes: Mbaroi sapo dola!

E ftuar në ‘Wake Up’ mëngjesin e sotëm ishte Rike Roçi, e cila është eliminuar së fundmi nga formati më i ndjekur ‘BBV3’. Ajo ka folur më tepër rreth eksperincës së saj brenda formatit madje ka folur dhe për shumë të pathëna të tjera. “Ashtu si filloi, ashtu mbaroi sapo dola. As nuk e kam

Lexo më shumë
ShowBiz

Shkuan për koncert në Zvicër, këngëtari nga Kosova: Policia zvicerane arrestoi Soni Malajn, Don Phenomin dhe Sinan Vllasaliun

Këngëtari Labinot Rexha bën me dije se gjatë kontrolleve para një koncerti më 13 prill në Zvicër, janë arrestuar këngëtarë të njohur të skenës muzikore. Teksa flet për Gazetën Insajderi ai thotë se gjatë kontrollit u arrestuan këngëtarët Sinan Vllasaliu, Soni Malaj e Don Phenom, ishin të pranishëm afro 150 policë. Rexha kishte leje punë

Lexo më shumë
ShowBiz

”Ja u q*fsha familjen” – Eskalon gjuha e Meriton Mjekiqit në ‘Big Brother’

Meriton Mjekiqi ka eskaluar ndaj banorëve tjerë në ‘Big Brother Vip Albania’. Ai pas një debati me banorin tjetër ‘Liamin’ ka eskaluar në sharje ndaj tyre. ”Jau q*fsha familjen”, dëgjohet teksa shanë Meriton Mjekiqi.  

Lexo më shumë
ShowBiz

VIDEO/ Qindra kosovarë prej orësh të bllokuar nga serbët, këngëtari shqiptar mbush çantat me ushqime dhe ia u çon

Qytetarë të shumtë kosovarë prej mbrëmjes së djeshme ndodhen të bllokuar në kufirin Kroaci-Serbi. Kjo si pasojë, pasi autoritetet serbe nuk po lejojnë të kalojnë autobusët me shqiptarët e Kosovës, ndërsa shumë prej tyre janë duke u marrë në pyetje. Një prej shqiptarëve të bllokuar në kufi është edhe këngëtari i njohur Labinot Tahiri. Ai

Lexo më shumë
ShowBiz

VIDEO/ Çfarë po ndodh me banorët e Big Brother? Ulërima dhe thyerje gotash në shtëpi, “çmendet” konkurrentët

Një natë aspak normale ka qenë ajo që lamë pas brenda shtëpisë së Big Brother Vip 3. Pas përfundimit të spektaklit të së martës, banorët u ulën të konsumojnë darkën, mirëpo ndryshe nga herët e tjera diskutimet dhe debatet e tyre i kanë shoqëruar me thyerje gotash dhe të bërtitura deri në “kupë të qiellit”.

Lexo më shumë
ShowBiz Uncategorized

Dokumenti/ Merr fund dilema, ky është bashkëshorti i Egla Cenos

Prej ditësh po përflitet për partnerin e aktores Egla Ceno e cila siç tashmë e dimë është një nga konkurrentet më të forta të “Big Brother Vip”. Vetë aktorja ka deklaruar se është “single” por kërkimet e mediave kanë zbuluar tjetër gjë. Kryefjala.com ka siguruar foton e dokumentit nga regjistri elektronik është i vitit 2008

Lexo më shumë