18/06/2024
Shqipëri

VIDEO/ Aksidenti me dy të vdekur, momenti kur zetori zë poshtë 21 vjeçarin

  Dy persona humbën jetën në 10 prill në Fushë-Kuqe të Kurbinit, pasi zetori me të cilin po udhëtonin doli nga rruga dhe u përmbys në një kanal. Si pasojë fatkeqësisht gjetën vdekjen e menjëhershme drejtuesi i mjetit bujqësor, 60-vjeçari Ismajl Ismaili dhe 21-vjeçari Gjin Muhaj. Ndërkohë, së fundmi është publikuar edhe momenti kur zetori

Lexo më shumë
Botë Lajme Shqipëri

Sërish zi në familjen Shala, vdes tragjikisht 25-vjeçari shqiptar në Itali, sapo ishte bërë baba

Një aksident tragjik i ka marrë jetën të riut shqiptar në Itali. Haris Shala, 25-vjeç, humbi jetën pas përplasjes së dy kamionëve në Verona. I riu shqiptar, babai i një vajze po udhëtonte me kamion drejt Modenës, në momentin kur u përplas një nga një fugon me përmasa të vogla. Siç thuhet në mediat italiane

Lexo më shumë
Botë

Shembet çatia, vdes punëtori shqiptar në Maltë

Një punëtor shqiptar ka humbur jetën në Maltë, teksa punonte për rikonstruktimin e çatisë në banesë. Çatia e cila u shemb zuri poshtë shqiptarin, i cili nuk mundi të mbijetojë, ndërsa një tjetër punëtor shqiptar mbeti i plagosur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur paraditen e somtme, 20 prill, në Saelma. Siç raportojnë mediat vendase, çatia u

Lexo më shumë
ShowBiz

Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari shqiptar, vuante nga një sëmundje e rëndë

Këngëtari i njohur kosovar, Avdyl Mziu ka mbyllur sytë përgjithmonë. Bilbili i muzikës popullore, është ndarë nga jeta në moshë të re pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Kanë qenë familjarët e artistit ata të cilët dhanë lajmin e trishtë si dhe bënë me dije se ai vuante nga një sëmundje e rëndë, e

Lexo më shumë
Kosovë

E trishtë: Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë në lule të moshës i riu në Kosovë

Mëngjesin e ditës së sotme, pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar jetë i riu nga Shtrubullova e Drenasit, Liridon Nebihu. Lajmjn për vdekjen e Liridonit, e kanë dhënë familjarët. Njoftim Mortor: Njoftojmë familjarët, miqtë e dashamirët se, pas një sëmundje të rendë , para pak çastesh, ndrroje jete Liridon Haxhi Nebihi ne moshen 29

Lexo më shumë
Shqipëri

Sherr me thika, ndërron jetë 18-vjeçari

Një sherr me thika është shënuar mbrëmjen e sotme tek rrethi i Shkozës, kur për pasojë ka ndërruar jetë një 18-vjeçar. Policia njofton se si pasojë e një konflikti të çastit mes disa shtetasve që lëviznin me dy automjete, (të cilët më pas janë konfliktuar fizikisht me mjete prerëse), është goditur me mjet prerës shtetasi

Lexo më shumë
Botë

Horror, gjendet i mbështjellë me qese mbeturinash trupi i një burri

Një ngjarje e rëndë po aq dhe horror ka ndodhur në shtetin fqinj, Greqi. Sipas mediave vendase mësohet se autoritetet kanë gjetur në Janinë trupin e pajetë të një shtetasi. Trupi i këtij shtetasi, identiteti i të cilit ende duk dihet, u gjet mëngjesin e kësaj të premte i mbështjellë me qese mbeturinash rreth kokës

Lexo më shumë
Botë Shqipëri

Do pinte cigaren e fundit para gjumit, shqiptari rrëzohet dhe humb jetën , HISTORIA e tij prekëse në Itali/ Si përfundoi nga emigrant i thjeshtë në biznesmen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një shqiptar ka humbur jetën në mënyrë tragjike. Sipas mediave italiane mësohet se ngjarja ka ndodhur në Cologna ku 41-vjeçari shqiptar, Flogert Rroshi, humbi jetën pasi u rrëzua nga shkallët e shtëpisë. Rroshi teksa po zbriste shkallët për të pirë një cigare në katin e parë,

Lexo më shumë
Kosovë

Kanceri i merr jetën ish-truprojës të Hashim Thaçit

Ka vdekur Xhavit Ferizi, ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe ish-truproje i ish-presidentit Hashim Thaçi. Ai njihej me nofkën “Raketa”, ndërsa shkaku i vdekjes së tij thuhet se është kanceri. “Në luftë dhe paqe, çdo betejë e fitove. Por, jo edhe betejën me kancerin. Do të më mungojnë shumë muhabetet e orëve të vona,

Lexo më shumë
Kosovë

Vdes ish gazetari shqiptar

Ish gazetari dhe zyrtari i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Arben Rugova ka vdekur në moshën 52 vjeçare. Lajmin mortor e kanë dhënë familjarët e tij. “Me zemër të thyer njoftojmë se të hënën me datën 18 mars 2024 në moshën 52 vjeç ndërroi jetë i yni, Arben (Jakup) Rugova. Varrimin e kryejmë të enjten

Lexo më shumë