19/06/2024
ShowBiz

Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari shqiptar, vuante nga një sëmundje e rëndë

  Këngëtari i njohur kosovar, Avdyl Mziu ka mbyllur sytë përgjithmonë. Bilbili i muzikës popullore, është ndarë nga jeta në moshë të re pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

  Kanë qenë familjarët e artistit ata të cilët dhanë lajmin e trishtë si dhe bënë me dije se ai vuante nga një sëmundje e rëndë, e cila i mori jetën në një kohë të shkurtër.

   “Me pikellim te thelle ju njoftojme se pas nje semundje te shkurter ka ndrruar jete me i dashuri yne Avdyl Mziu!

  Varrimi behet sot ne ora 16:00 ne varrezat e fshatiti Marine- Skenderaj te Xhamia!”, informoi familja e këngëtarit.

  Të shumtë kanë qenë dhe ata këngëtarë të cilët kanë reaguar pas vdekjes së artistit Avdyr Mziu. Një prej tyre ka qenë këngëtarja Afërdita Demaku e cila e pikëlluar i ka shprehur ngushëllime familjarëve deh të gjithë kolegëve dhe shokëve të Mziut.

  “Lajm i hidhur Per familjen , kulturen dhe shoqerin tone.Ikja e parkoshme e kolegut tone te nderuar kengetarit Avdyl Mziu na piklloi te gjithve. Ngushellime familjes Mziu dhe mbar shoqerise! Shpirti tij pushoft ne xhenet!”, shkruan ajo.