18/06/2024
Lajme Maqedoni

Sela për Euronews: Taravari s’e mbajti dot partinë, pati ndërhyrje

Kreu i Aleancës për shqiptarët Ziadin Sela ka dhënë një intervistë për Euronews Albania, ku ka folur për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, që do të zhvillohen nesër. Ai theksoi se ajo që i ndodhi partisë “Aleanca për Shqiptarët” është fatkeqësi duke shtuar se Arben Taravari nuk diti të mbajë forcën politike. Mes tjerash ai

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Një përgjigje për të gjithë ata që mendojnë se Diaspora e Strugës nuk është me Ziadin Selën!

Lart e poshtë po thuhet se Diaspora e Strugës ndihet e tradhtuar nga lideri historik i Aleancës për Shqiptarët. Por, Diaspora e Strugës i drejtohet “mendjeve të liga” se nuk është aspak kështu. Mjaftojnë  të hedhin sytë nga Aleanca për Shqiptarët dhe do të shohin që Diaspora Strugane është përkrah Ziadin Selës, njëjtë si dhe

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Gjykata i dha vulën e Aleancës për Shqiptarët, reagon Ziadin Sela: S’kishte si të ndodhte ndryshe!

Ziadin Sela – kryetar i Aleancës për Shqiptarët, e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës së Tetovës që vula t’i takojë fraksionit të tij, teksa shton se i njëjti është dashur të merrej me kohë. Në emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini, Sela ka thënë se shumë njerëz i kanë thënë se “ti je vetë vula

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Ziadin Sela flet me shifra, ja sa deputetë synojmë të fitojmë në zgjedhje

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka folur me shifra sa i përket zgjedhjeve. I ftuar në Syri Tv, Sela tha se koalicioni “Fronti Europian” do të fitojë bindshëm në zgjedhjet e majit duke grumbulluar mbi 20 deputetë. “Fronti Europian do ti fitojë këto zgjehdje dhe fronti europian as nuk diskutohet i ka kapacitetet

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

ASH bëhet pjesë e Frontit Europian. Ahmeti dhe Sela sot nënshkruajnë marrëveshjen

Sonte në orën 21:00 në sallën e sportit “Rinia” në Gostivar, është paralajmëruar të nënshkruhet marrëveshja e koalicionit midis kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela. Me hedhjen e nënshkrimeve ASH-ja zyrtarisht bëhet pjesë e Frontit Europian. Vendimin për t’iu bashkuar këtij Fronti, ASH e mori

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Aleanca për Shqiptarët për 5 deputetë, NEWS33 mëson 5 EMRAT, ja kush do të kandidojë dhe në cilat ZONA!

Në mbledhjen e mbajtur këtë të enjte Kuvendi Qendror i Aleancës për Shqiptarët votoi me 115 vota pro bashkimin me koalicionin Fronti Europian. Ashtu si dhe bëmë me dije më herët marrëveshja që Sela arriti me Ali Ahmetin është për 5 deputetë. Por, cilët janë ata? Burime për newsë33.tv bëjnë me dije se në në

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Ziadin Sela dhe Ali Ahmeti bashkë drejt fitores! Ja kur do të nënshkruhet marrëveshja

Tanimë s’ ka më aludime dhe as dyshime, Ziadin Sela dhe Ali Ahmeti kanë shtrënguar duart dhe janë bashkuar për fitore. Dy nga figurat më të rëndësishme politike në Maqedoninë e Veriut kanë rënë dakort për të qenë bashkë në rrugën drejt fitores, shkruan news33.tv. Në mbledhjen e mbajtur këtë të enjte Kuvendi Qendror i

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Arrihet marrëveshja Ahmeti-Sela?! ASH-së i ofrohen 5 mandate të sigurta

Si duket kemi një marrëveshje mes BDI-së dhe Aleancës për Shqiptarët. Burime të TV21 tregojnë se tashmë ka një marrëveshje mes kreut të BDI-së Ali Ahmeti dhe atij të ASh-së Ziadin Sela për mandatet që do t’i merr ASh duke hyrë në listat zgjedhore të Frontit Europian. Siç mësohet, ASh-së i janë siguruar 5 mandate

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Sela: Arben Taravari drejtohet nga të tjerët, e pyeta dëshiron të kandidojë për President dhe më tha jo!

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela u ndal këtë të martë edhe te tradhtia që Arben Taravari i bëri partisë. Sela tregoi se kur erdhi moment për të nxjerrë një emër për President si Taravari po ashtu dhe vetë ai refuzuan kategorikisht. Më pas, pasi dhe Taravari braktisi partinë që i shtriu dorën

Lexo më shumë
Maqedoni

A do të pijë kafe me Menduh Thaçin? Ja si përgjigjet Ziadin Sela

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, është pyteur mbrëmjen e sotme nëse do të pinte kafe me Menduh Thaçin, i cili ditën e djeshme vulosi koalicionin me BDI-në për zgjedhjet e majit. Gjatë fjalës së tij Sela tha se nuk e ka problem të konsumojë një kafe me Thaçin dhe se përgjatë gjithë karrierës

Lexo më shumë