20/04/2024

Ekonomi

Ekonomi

Ekonomi

Këmbimi valutor/ Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Sot, më 16 mars 2024, dollari amerikan, blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë. Euro, blihet me 103.2 lekë dhe shitet 104 lekë. Franga zvicerane, këmbehet në blerje me 106.9 lekë, ndërsa në shitje me 107.8 lekë. Paundi britanik, blihet me 120.4 lekë dhe shitet me 121.3 lekë. Dollari kanadez, sot në blerje

Lexo më shumë
Ekonomi Financa

Disa këshilla si të kursejmë para për një muaj

Paratë nuk janë gjithçka, por shërbejnë thuajse për gjithçka, e për këtë sa më shumë të keni e të kurseni aq më mirë është. Nëse të ardhurat nuk varen tërësisht nga ju, më poshtë keni disa mënyra ,mjaft të mira se si të organizoni shpenzimet për të kursyer sa më tepër. 1- Shënoni diku të

Lexo më shumë