20/05/2024
Shqipëri

PAMJE/ Automjeti i Policisë humb kontrollin dhe përfundon buzë lumit, plagosen dy efektivët

Një aksident,  ka ndodhur mëngjesin e kësaj të premte në Tiranë. Sipas pamjeve të publikuara në rrjet shihet se në këtë ngjarje është përfshirë një automjet Policie. Siç shihet dhe nga fotot mjeti ka përfunduar buzë lumit të Lanës. Pamje nga aksidenti Ngjarja ka ndodhur te rrethrrotullimi i Shkozës. Automjeti i Policisë ka humbur kontrollin

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

VIDEO/ Punëtorët i kërkojnë rrogat të që të shtrojnë tryezën e Bajramit, Bilall Kasami me shokë hap fushatën në Tetovë duke harxhuar mijëra euro

Koalicioni “VLEN” ka hapur shtabin këtë të hënë në Tetovë. Nga pamjet e ardhura në redaksinë e news33.tv kjo fushatë është hapur në lagjen Teteks 1 në Tetovë mes fishekzjarreve. Teksa qytetarët, punëtorët e NPK-së kishin zënë derën e Bilall Kasamit ditën e sotme pasi nuk kanë marrë prej muajsh rrogat, VLEN ka vendosur t’

Lexo më shumë
Shqipëri

PAMJE TË TURPSHME/ Burri dhe gruaja rrihen me grushta në mes të qytetit

Një ngjarje aspak e zakontë dhe e trishtë njëkohësisht, ka ndodhur në Këlcyrë. Në videon e publikuar nga JOQ në mes të këtij qyteti shihen një çift teksa dhunojnë njëri-tjetrin. Nga pamjet e filmuara nga qytetarët e rastit, burri shihet teksa qëllon me grushta gruan, ndërkohë askush nuk shkon që t’i ndalojë. Theksojmë se kjo

Lexo më shumë
Botë

Aksident i frikshëm/ Makinat shtypen, ka viktima dhe të plagosur

Të paktën pesë persona kanë humbur jetën dhe mbi 20 të tjerë janë plagosur në aksidentin rrugor ku përfshihej një autobus në Leipzig të Gjermanisë. Autobusi ishte larguar nga Berlini me dy shoferë dhe 53 pasagjerë dhe ishte nisur për në Nuremberg, rrugës për në Cyrih, konfirmoi kompania e FlixBus. Kompania tha se aksidenti kishte

Lexo më shumë
Kosovë Lajme Maqedoni

Vrasja e Blerim Dacit në Kosovë vitin e kaluar, sigurohet pamjet ekskluzive të autorëve të dyshuar! (FOTO)

Klan Maqedoni ka siguruar pamje ekskluzive nga institucionet e Kosovës të personave që dyshohen si vrasësit e shtetasit të Maqedonisë së Veriut, Blerim Dacit, ngjarje kjo që ndodhi në qershor të vitit 2023 në Prishtinë. Sipas burimeve nga institucionet e Kosovës mësohet se fotoja është bërë menjëherë pas vrasjes së Dacit. Klan Maqedoni do t`ju

Lexo më shumë
Shqipëri

TMERR/ Momenti kur 4 burra rrahin barbarisht një 30-vjeçar, e godasin me leva hekuri pa u ndalur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur  mesditën e kësaj të premte në qytetin e Korçës, në lagjen nr. 16, ku një 30-vjeçar u dhunua barbarisht nga katër persona. Policia e këtij qyteti më herët bëri me dije se shtetasit, Spartak Selima, Kristi Selima, Marsel Xhakollari dhe Erjon Guri, janë shpallur në kërkim pasi goditën me sende të

Lexo më shumë
Kosovë Lajme

Vuçiç kërcënon publikisht Kosovën, PAMJET: Njësi të ushtrisë serbe shfaqen në kufi

Kryeministri Albin Kurti ka ndarë disa pamje ajrore të siguruara nga inteligjenca e Kosovës, të cilat tregojnë sipas tij njësi të ushtrisë serbe duke kryer stërvitje të rregullta pranë kufirit, me qëllim nxitjen e provokimeve. Sipas tij, këto lëvizje vijnë ditë pasi presidenti Aleksandër Vuçiç kërcënoi publikisht Kosovën me frazën “Serbia do të presë momentin

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

111 plumba në drejtim të dy shqiptarëve, dalin pamjet nga atentati, makina shpërthen në flakë

Tre persona dyshohet se kanë marrë pjesë në atentatin e ndodhur mbrëmjen e 12 marsit në Grudë të Re të Shkodrës, ndaj Gjergj Ndërshtiqajt dhe kunatit të tij Gjon Nika. Goditja për shkak të detyrës së Gjergj Ndërshtiqajt në polici apo e vëllait të tij, Marjan Ndërshtiqaj si Drejtor i Drejtorisë rajonale të shërbimeve të

Lexo më shumë
Shqipëri

PAMJE TË RËNDA/ Vendi “i larë” në gjak, trupi i pajetë i shqiptarit ende përtokë, pamje nga lokali në Itali ku u vranë shqiptarët

Një ngjarje e rëndë u regjistrua mbrëmjen e kësaj të shtune në Itali, ku dy shqiptarë humbë jetën, ndërsa dy të tjerë mbetën të plagosur rëndë, pas një përplasje me një grup marokenësh. Së fundmi, në mediat italiane janë publikuar pamjet nga vendi i ngjarjes. Siç shihet dhe në video vendi është i mbuluar nga

Lexo më shumë
Lajme Magazina Shqipëri

9-vjeçari që di çdo datë, njihuni me gjeniun e verbër

Gregor Spaho është vetëm 9 vjeç, por brenda tij fshihet një gjeni i vogël. Ai arrin të memorizojë gjithçka. Ndonëse nuk e ka parë dritën e diellit që i vogël pasi ka lindur i verbër, kjo nuk e ka penguar që të vijojë shkollën dhe të sfidojë këdo me memorien e tij. Mungesa e shikimit

Lexo më shumë