18/06/2024
Botë

Shembet çatia, vdes punëtori shqiptar në Maltë

Një punëtor shqiptar ka humbur jetën në Maltë, teksa punonte për rikonstruktimin e çatisë në banesë. Çatia e cila u shemb zuri poshtë shqiptarin, i cili nuk mundi të mbijetojë, ndërsa një tjetër punëtor shqiptar mbeti i plagosur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur paraditen e somtme, 20 prill, në Saelma. Siç raportojnë mediat vendase, çatia u

Lexo më shumë
Shqipëri

E pazakontë, shqiptari shkon në spital me armë në brez, tmerrohen bluzat e bardha

Një ngjarje e pazakontë është shënuar ditën e sotme në spitalin e Fierit, ku një persona ka shkuar për mjekim me armë në brez. Një qytetar ka shkuar për një konsultë mjekësore në spitalin në Fier, ku në një moment mjekët dhe infermierët kanë vënë re se personi kishte në brez një send, të ngjashëm

Lexo më shumë
Kosovë

E trishtë: Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë në lule të moshës i riu në Kosovë

Mëngjesin e ditës së sotme, pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar jetë i riu nga Shtrubullova e Drenasit, Liridon Nebihu. Lajmjn për vdekjen e Liridonit, e kanë dhënë familjarët. Njoftim Mortor: Njoftojmë familjarët, miqtë e dashamirët se, pas një sëmundje të rendë , para pak çastesh, ndrroje jete Liridon Haxhi Nebihi ne moshen 29

Lexo më shumë
Botë Shqipëri

Theri shqiptarin me thikë, arrestohet autori 31-vjeçar në Angli

Një 31-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë angleze pasi dyshohet si autori kryesor i vrasjes së Bajram Lulit. Sipas mediave vendase mësohet se është arrestuar shtetasi Sabin Manda dhe akuzohet për vrasjen e shqiptarit nga Peqini. Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi ditë më parë ku 27-vjeçari Bajram Luli u gjet i plagosur në

Lexo më shumë
Botë Shqipëri

Kapet me drogë në Irlandë, shqiptari: Jam biseksual! Në Shqipëri më kërcënojnë

Një i ri shqiptar është arrestuar nga Policia në Irlandë pasi është kapur me drogë, dhe dyshohet se është pjestarë i një bande kriminale që merret me kultivim narkotikësh. Bëhet fjalë për shtetasin Ergis Metaj, i cili kishte porositur drogën nga banda kriminale përmes një pakoje të kamufluar. Sipas mediave vendase vlera e drogës që ndodhej brenda

Lexo më shumë
Botë Shqipëri

Çudira shqiptare/ Shqiptari transporton drogë me makinën e Policisë

Një shqiptar është vënë në prangat e Policisë në Igumenicë, pasi u kap duke shpërndarë lëndë narkotike. Sipas mediave greke mësohet se shqiptari, identiteti i të cilit ende nuk dihet, po shpërndante lëndë narkotike me një efektiv policit, 41 vjeç. Punonjësi i Policisë po transportonte me mjetin e patrullimit e patrullimit 100 kg kanabis indian.

Lexo më shumë
Botë Kosovë Lajme Shqipëri

U ekzekutua me breshëri plumbash në Gjermani, i jepet lamtumira boksierit shqiptar

Boksieri shqiptar, Besar Nimani, i cili u vra mbrëmjen e së shtunës në Gjermani, në qytetin Bielefeld, është përcjellë këtë të enjte për në banesën e fundit. 38-vjeçari shqiptar është varrosur ditën e sotme në varrezat e qytetit Bielefeld në Gjermani. Nga pamjet shihet se të shumtë kanë qenë ata persona të cilët kanë marrë

Lexo më shumë
Shqipëri

Ekzekutohet i riu shqiptar në Londër (EMRI)

Një i ri shqiptar është ekzekutuar në Britaninë e Madhe. Burime për mediat bëjnë me dije se shqiptari është vrarë mbrëmjen e së hënës në kryeqytetin britanik, në Londër. Sipas asaj që Top Channel raporton, referuar burimeve policore të atjeshme, mësohet se viktima është 27 vjeçari Bajram Luli. Luli është me origjinë nga Peqini dhe kishte

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

VIDEO/ Shtatë të shtëna, momentet e tmerrit në Frosinone, klientët shtrihen poshtë tavolinave t’i shpëtojnë plumbave të shqiptarit

Më 9 mars, 27-vjeçari Kasem Kasmi u vra ndërsa tre persona të tjerë mbetën të plagosur. Autor i dyshuar i ngjarjes është Mikea Zaka, 23-vjeç, tashmë i arrestuar. Fokusi i hetuesve është te prostitucioni dhe droga, pavarësisht se në deklarimet fillestare Zaka tha se sherri nisi për një vajzë. Mediet italiane raportojnë se pas përplasjes

Lexo më shumë
Botë Shqipëri

EMRI/ U aksidentua me fouristradën e këngëtarit grek, ndërron jetë 20-vjeçari shqiptar

Një  i ri shqiptar ka humbur jetën paraditen e sotme në Menidi  të Greqisë. Mjeti  ku po udhëtonte shqiptari u përplas kokë më kokë me fouristradën e këngëtarit grek Janis Ksanthopoulos, 24 vjeç dhe më pas devijoi duke i rënë një shtylle. Viktima është identifikuar si  Antonio Daja nga Hajmeli i Vaut të Dejës. Nga përplasja

Lexo më shumë