21/06/2024
Lajme Maqedoni

Një përgjigje për të gjithë ata që mendojnë se Diaspora e Strugës nuk është me Ziadin Selën!

Lart e poshtë po thuhet se Diaspora e Strugës ndihet e tradhtuar nga lideri historik i Aleancës për Shqiptarët. Por, Diaspora e Strugës i drejtohet “mendjeve të liga” se nuk është aspak kështu. Mjaftojnë  të hedhin sytë nga Aleanca për Shqiptarët dhe do të shohin që Diaspora Strugane është përkrah Ziadin Selës, njëjtë si dhe

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Deklarata e Taravarit, sot shtrëngon duart, dikur akuzonte Bilall Kasamin, Alternativën dhe Izet Mexhitin: Të gjithë derviat i BDI-së

Po ju risjellim një deklaratë që ish-kreu i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, ka bërë dikur lidhur me ata me të cilët sot janë futur në “gjirin e ngrohtë” të koalicionit. Dikur Taravari akuzonte partinë BESA, Alternativën edhe Izet Mexhitin se dikur kanë qenë grup me BDI. Në këtë video që dhe news33.tv po ju

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Sondazhi i MKD: Taravari “i pa shpresë”, fitues është Bujar Osmani

Pas anketës së IPIS, fitues në garën për president Bujar Osmanin e nxjerr edhe sondazhi i realizuar nga portal në gjuhën maqedonase, mkd.mk. Qytetarët shqiptarë të anketuar kanë vlerësuar lartë kandidaturën e doctor Bujar Osmanit, para kandidatit të opozitës, Arben Taravari. Në pyetjen se cilin kandidat do ta votoni në këto zgjedhje presidenciale, Bujar Osmani

Lexo më shumë
Maqedoni

VIDEO/ Arben Taravari në delir, ngatërron fjalët duke lexuar shqip

Ish-kreu i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, vazhdon të jetë në delir dhe të ëndërrojë fitoren e zgjedhjeve. Së fundmi, ai ka dalë në një deklaratë për mediat duke folur si “presidenti i ardhshëm”. Në mendjen e tij Taravari e ka bërë fakt të ktyer fitoren, duke harruar që sondazhet vërtetojnë të kundërtën. “Një pjesë

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Sela: Arben Taravari drejtohet nga të tjerët, e pyeta dëshiron të kandidojë për President dhe më tha jo!

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela u ndal këtë të martë edhe te tradhtia që Arben Taravari i bëri partisë. Sela tregoi se kur erdhi moment për të nxjerrë një emër për President si Taravari po ashtu dhe vetë ai refuzuan kategorikisht. Më pas, pasi dhe Taravari braktisi partinë që i shtriu dorën

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Njeriu i afërt i Arben Taravarit tallet me Ajetet Kuranore, u uron vdekjen ish partiakëve të tij: Të Aliut jemi e tek ai….

Shpesh herë dhe në shumë raste politika, ambicia u zë sytë politikanëve e zyrtarëve, duke harruar kështu se fillimisht ata janë njerëz, familjarë, bij të dikujt dhe baballarë. Një episod aspak i këndshëm ka ndodhur së fundmi me një nga njerëzit më të afërt të ish-kreut të Aleancës për Shqiptarët, Arben Tarvarait. E kemi fjalën

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Arben Taravari në hall/ Mbetet pa bartës liste në zonën 5, askush nuk pranon aty ku kandidon vetë kreu i ASH-së, Ziadin Sela!

Kandidati për President i koalicionit VLEN dhe ish-kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët, Arben Taravari, ka zbuluar emrat e bartësve të listave të deputetëve të cilët do të dalin nga ky koalicion. Njëjtë si dhe bëri me dije ish-kreu i ASH-së, bartës të listave nëpër qarqe do të jenë të gjithë kryetarët e partive politike

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Taravari në Opinion, godet opzitën: S’më interesojnë këto zgjedhje i mendoj zgjedhjet lokale vitin e ardhëshëm

Kandidati për president nga radhët e koalicionit VLEN ka folur rreth kandidimit të tij si president duke potencuar se ai nuk i mendon këto zgjedhje por zgjedhjet e ardhëshme lokale që pritet të mbahen vitin e ardhshëm, u shpreh Taravari në Opinon.

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Me këngën e MC Kreshës Artan Grupi i dërgon selam “Arben Turmeninstanit”, “ Izet Afrikanit: Ju më shihni në ëndërr loqkomana!

Artan Grupi ka zgjedhur disa rreshta të cilat këndohen dhe dihen përmendësh nga të gjithë. Me këngën e Mc Kreshës “Semafori”, Grupi u ka dërguar selam, Arben Taravarit, Izet Mexhitit. Postimi i plotë i Grupit: Hey MC Kresha Po foli True story Qaty t’majt te semafori Money Heist ju hini njoni Shuma afro nje milioni

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Thaçi tani lartëson BDI-në, sulmon Taravarin: I rrejtshëm, flet serbisht

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi në emisionin “Politiko” poashtu ka tregur edhe për raportin të cilin ka me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti, Dikur si kundërshtar të fortë tashmë Thaçi ka raporte të mira me Ahmetin ai ka treguar se nuk janë ende bashkëpuntorë me BDI-në. Thaçi tutje për BDI- në dhe Ali

Lexo më shumë