20/04/2024
Lajme Maqedoni

Sela: Arben Taravari drejtohet nga të tjerët, e pyeta dëshiron të kandidojë për President dhe më tha jo!

     

    Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela u ndal këtë të martë edhe te tradhtia që Arben Taravari i bëri partisë.

    Sela tregoi se kur erdhi moment për të nxjerrë një emër për President si Taravari po ashtu dhe vetë ai refuzuan kategorikisht. Më pas, pasi dhe Taravari braktisi partinë që i shtriu dorën dhe tradhtoi njerëzit që i kishin qëndruar afër Sela tha se korridoreve dëgjoi se Taravri do të kandidonte për President.

    “Taravari komandohet nga të tjerët. E pieta do të kandidosh për President dhe më tha jo”, u shpreh Sela ndër të tjera.