20/04/2024
Lajme Maqedoni

Sela: Arben Taravari drejtohet nga të tjerët, e pyeta dëshiron të kandidojë për President dhe më tha jo!

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela u ndal këtë të martë edhe te tradhtia që Arben Taravari i bëri partisë. Sela tregoi se kur erdhi moment për të nxjerrë një emër për President si Taravari po ashtu dhe vetë ai refuzuan kategorikisht. Më pas, pasi dhe Taravari braktisi partinë që i shtriu dorën

Lexo më shumë
Maqedoni

Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

Partia opozitare maqedonase, VMRO DPMNE, në konventën partiake të 2 marsit në Shkup ka promovuar Gordana Siljanovska Davkovën për kandidate të saj për zgjedhjet presidenciale më 24 prill në Maqedoninë e Veriut. Siljanovska-Davkova është deputete aktuale e VMRO DPMNE-së. Ajo ishte kandidate për presidente e kësaj partie edhe në zgjedhjet e vitit 2019, por ishte

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Konventa promovuese e kandidatit për President, Arben Taravari në Gostivar, i ulur krah Bilal Kasamit

Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga radhët e koalicionit VLEN. Kjo ngjarje po zhvillohet në Gostivar ku dhe janë mbledhur me dhjetra qytetarë. Kandidati i përbashkët për president i LD-së, Besës dhe Alternativës dhe përfaqësuesve të Vetëvendosjes në Maqedoninë e Veriut, Arben

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Siguron 10 mijë firma, Bujar Osmani kandidati i parë zyrtar për President në Maqedoni

Bujar Osmani i propozuari nga Bashkimi Demokratik për Integrim ka arritur që të grumbullojë 10 mijë firmat e nevojshme për konfirmimin e kanididaturës për Presidentin e Maqedonisë. Osmani ka postuar një video-mesazh, ku shihet krah familjes, bashkëshortes dhe tre fëmijëve teksa falënderon të gjitha ata që i besuan dhe e mbështetën, shkruan news33.tv. “Përshëndetje miq.

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Bujar Osmani kandidati i Ali Ahmetit për President

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, ka prezantuar Bujar Osmanin si kandidatin e partisë së tij për zgjedhjet presidenciale. Në një deklaratë për mediat, Ahmeti tha se Osmani, i cili aktualisht mban postin e Ministrit të Jashtëm të Maqedonisë, do të jetë kandidatura e tyre për President. Me sloganin “Jo Rusisë, po Evropës”, kreu i BDI-së

Lexo më shumë