19/04/2024
ShowBiz

Çfarë i ndodhi? Këngëtarja gjendet e vdekur në shtëpi

Këngëtarja fituese e çmimit Grammy dhe ish-konkurrente e American Idol, Mandisa Lynn Hundley, e njohur si Mandisa, ka vdekur në moshën 47-vjeçare.  

Lexo më shumë
Maqedoni

Besimi: Deri në vitin 2028 paga mesatare 900-1000 euro

Fronti Europian prezantoi Programin për mandatin e ardhshëm 2024/28. Oferta quhet Europa 2030, e që, siç tregoi Fatmir Besimi, bazohet në tre shtylla:

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Fronti Europian në Kumanovë/ Sela: Fronti Europian është barriera kryesore që do tu thotë stop skenareve për regresin dhe destabilizimin e vendit

Fronti Europian ka vazhduar takimet me qytetarë në komunën e Kumanovës. Banorëve të pranishëm në numër masovik iu janë drejtuar, kryetari i ASH,

Lexo më shumë
Maqedoni

Dhunohet i mituri në Gostivar

Më datë 18.04.2024 në ora 16.15, J.Sh. (34) nga Gostivari në DPB-Gostivar ka raportuar se rreth orës 14.30 në shkollën filore ku mësonte

Lexo më shumë
Maqedoni

“Shqiptarët fundërrina”, Fatmir Besimi i përgjigjet Mickoskit

Gjatë prezantimit të sotëm të programit zgjedhorë të Frontit Europian “Europa 2030”, ministri i Financave Fatmir Besimi, u shpreh në mënyrë të qartë

Lexo më shumë
ShowBiz

FOTO/ 59 vjeç por një seksbombë! Monika Bellucci lë me gojë hapur me pozat e fundit

Monica Bellucci ka dhënë një intervistë për një revistë, duke iu referuar kalimit të kohës dhe rolit që ka luajtur pamja e saj

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Ndërroi jetë Fisnik Bekteshi, gazetari dhe drejtuesi i radios së njohur strugane “Radio Rrapi”

Mbrëmë në Veleshtë të Strugës ka ndërruar jetë Fisnik Bekteshi nga Veleshta, gazetari dhe drejtori i radios së njohur strugane “Radio Rrapit”. Lajmi

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

DËSHMIA TRONDITËSE/ Dy burrat shqiptarë përdhunuan 31-vjeçarin me aftësi të kufizuara: E zhveshëm dhe…

Gjykata e Elbasanit ka lënë në burg njërin prej shtetasve të cilët akuzohen se kanë përdhunuar 31-vjeçarin me aftësi të kufizuara. Togat e

Lexo më shumë
Maqedoni

Kërcënohet me armë 58 vjeçari nga Gostivari

Më datë 18.04.2024 në orën 14.35 në SPB-Tetovë – DPB Gostivar, N.Z.(58) nga Gostivari, ka raportuar se më 13.04.2024 në Gostivar, për shkak

Lexo më shumë
Maqedoni

Fronti Europian: VMRO po bën union me parti proruse dhe antishqiptare

VMRO dhe Mickoski edhe zyrtarisht po proklamon koalicionin me Levicën e Apasievit dhe partinë ZNAM të Dimitrievskit, dy parti këto të lidhura ngushtë

Lexo më shumë