20/07/2024
Maqedoni

Ja si do të jetë moti sot

    Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare.


    Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu. Në orët e pasdites dhe të mbrëmjes do të ketë dukuri lokale me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima. Në vend të kësaj, proceset do të jenë në formë stuhie me reshje të dendura shiu, erë të fortë dhe dukuri të izoluar breshëri.