21/06/2024
Kosovë

Si nëpër filma/ I riu shqiptar po qëndronte me të dashurën në park, “polici” i afrohet dhe e detyron të masturbohet

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në qendër të Pejës, ku një shtetas duke u hequr si efektiv policie i është afruar një çifti të cilët po qëndronin në parkun e qytetit. Sipas asaj që mediat vendase raportojnë ai fillimisht iu prezantua me një dokument fals të Policisë së Kosovës dhe më pas iu drejtua

Lexo më shumë
Kosovë

“E vrava” kjo është gruaja që iu pre jeta në mes nga dora e bashkëshortit, momenti kur ai telefonon policinë

Një tjetër ngjarje e rëndë tronditi ditën e sotme Kosovën, ku sërish një grua u flijua nga bashkëshorti i saj. Pas vrasjes së 21-vjeçares Erona Cokli, nga ish-bashkëshorti i saj 36-vjeçar, Valon Aliu, një tjetër gruaje në Pejë i është ndërprerë jeta në mes nga dora e partnerit. Edmond Lajqi ekzekutoi mëngjesin e sotëm Gjyljeta

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Qytetar nderi i Prizrenit, Ahmeti: Nuk do të ju zhgënjej, UÇK-ja jetësoi idealin dhe lirinë e Kosovës

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shpallur qytetar nderi nga ana e Komunës së Prizrenit të udhëhequr nga Shaqir Totaj. Për marrjen e këtij çmimi kreun e integristëve e uruan edhe nga Vetëvendosja po edhe PDK-ja e LDK-ja dhe të gjitha partitë që janë pjesmarrëse në Këshillin e Komunës së Prizrenit. Të

Lexo më shumë
Kosovë

Kurti kujton 25 vjetorin e masakrave serbe në Gjakovë e Rahovec

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar 25 vjetorin e masakrave serbe në Gjakovë e Rahovec ku nuk u kursyen as gra e fëmijë.   Përmes një postimi në Facebook, kurti tha se më 25 mars 1999, në Fortesë të Rahovecit u vranë 69 shqiptarë, mes tyre 15 fëmijë. Më i vogli ishte 3 vjeç.

Lexo më shumë
Kosovë Lajme

Në Malin e Zi paralajmërojnë votë kundër pranimit të Kosovës në Këshillin e Evropës!

Partia Demokratike Popullore (PDP) në pushtet në Mal të Zi e ka mbështetur deputeten e vet, Maja Vukiçeviq, si kryetare e delegacionit malazez në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës (APKE), për të votuar kundër pranimit të Kosovës në këtë organizatë. “Përkrahja e plotë i është shprehur nënkryetares së partisë, Maja Vukiçeviq, kryetare e delegacionit

Lexo më shumë
Shqipëri

Sot Sulltan Nevruzi, dita e shpresës dhe ringjalljes për bektashinjtë

Besimtarët bektashianë festojnë sot Ditën e Sulltan Nevruzit, ditëlindjen e të madhit Imam Aliu në Qabe, në të cilën sipas legjendës çdo gjë ringjallërohet, lind shpresa e ringjallja për njerëzimin. Ajo është një ditë e re, kur të gjithë shpresojnë për një të ardhme më të mirë. Dita e Sulltan Novruzit feston ditëlindjen e Imam

Lexo më shumë
Kosovë Lajme

FOTO/ Minatorët e Kosovës çelin agjërimin e Ramazanit 800 metra nën tokë: Ndihemi më afër Allahut!

Prestigjozja britanike “Reuters” i ka kushtuar një artikull minatorëve të Kosovës, atyre burrave trimë dhe me shpirtin e bardhë të cilët çelin agjërimin e Ramazanit 800 metra nën tokë. “Minatori kosovar, Emin Hasani, ndihet më afër Zotit, kur ha iftarin 800 metra nën tokë”, kështu e nis artikullin “Reuters”, teksa më tej vijon:  Pas një

Lexo më shumë
Botë Kosovë Lajme

Presidenti serb uron Vladimir Putin për fitoren në zgjedhje, i përmend edhe Kosovën

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç e ka uruar homologun e tij rus, Vladimir Putin për fitoren në zgjedhjet presidenciale. Vuçiç ka thënë të martën se letrën e urimit për Putinin ia ka dorëzuar ambasadorit rus në Beograd, Alexander Bocan Harchenko. “Në të, përveç që ia kam uruar fitoren, ia kam sqaruar edhe peshën e situatës me të

Lexo më shumë
Kosovë

U mori flakë kolltuku, vdesin tragjikisht çifti shqiptar

Një çift, burrë e grua kanë humbur jetën ditën e sotme pasi banesa e tyre është përfshirë nga flakët. Ngajrja e rëndë ka ndodhur në Rahovec, Gjakovë. Policia e Gjakovës njoftoi se çifti burrë e grua u gjetën pa shenja jete brenda në shtëpi pasi ishin asfiksuar nga tymi. Dyshohet se zjarri fillimisht kishte rënë

Lexo më shumë
Kosovë Lajme

Vetëvendosja, partia më e pasur shqiptare në Kosovë, ja sa shkojnë të ardhurat e LVV

Lëvizja Vetëvendosje duket se është partia shqiptare më e pasur në Kosovë. Sipas raportit financiar të publikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ky subjekt politik ka pasuri ku përfshihet toka, objekte, pajisje, pasuri të patundhshme dhe pasuri tjera, që shkojnë në vlerë 121 mijë e 779 euro. Ndërsa pasuri në llogari bankare apo para, llogariten

Lexo më shumë