21/06/2024
ShowBiz

“Live” nga salloni i flokëve, momenti ku persona të maskuar sulmojnë me grushte e shkelma reperin shqiptar

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Greqi, ku reperi shqiptar Sin Boy është sulmuar barbarisht nga disa persona të panjohur. Reperi Sin Boy ishte në një sallon flokësh ku po ndryshonte ngjyrën e flokëve, teksa në një moment persona të maskuar futen brenda dhe nisin ta sulmojnë pa mëshirë. Ky moment i rëndë është

Lexo më shumë
Botë

Prindërit përdhunojnë vajzën për t’i mësuar si të bënte seks! Dëshmia e tyre në polici: Ishte më e sigurt me ne sesa me të huajt…

Prindërit dyshohet se kanë përdhunuar vajzën e tyre 15-vjeçare, duke pretenduar se donin ta mësonin atë ai të bënte seks. Nëna dhe njerku nga Utah, SHBA menduan se nëse vajza kryente marrëdhënie seksuale me ata është më e sigurt sesa me një të huaj. Çifti u kap nga policia pasi vajza e re kontaktoi policët,

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Do ndërtonte makinat elektrike në Tetovë, falimenton kompania

Kompania gjermane “NEkst e.go”, e cila duhej të ndërtonte fabrikë në Tetovë për prodhimin e makinave elektrike dhe që u paralajmërua si investim i familjes Destani, ka dorëzuar kërkesë për falimentim. Kompania njoftoi se vendimi për të dorëzuar kërkesë për falimentim është sjellë për shkak të ngjarjeve negative dhe sfidave në industrinë e makinave elektrike,

Lexo më shumë
Botë

Tragjedi / Zjarri përfshin shtëpinë, humb jetën nëna me tre fëmijët, nga 2 dhe 6 vjeç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Tre fëmijë humbën jetën nga zjarri që shpërtheu gjatë natës në Bolonja dhe bashkë me ta ndërroi jetë edhe nëna e tyre, cila u dërgua fillimisht në spitalin Maggiore në gjendje të rëndë. Pas njoftimit për një zjarr në një apartament në via Bertocchi në periferi të

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

E PAZAKONTË/ Vajzën e hedhin nga kati i dytë i hotelit, momenti kur e zbresin nga pema

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qendër të Durrësit rreth orës 13:30, ku dyshohet që një vajzë e kanë hedhur nga kati i dytë i një hoteli. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se vajzën me shtetësi të huaj, e ka hedhur një mashkull, me të cilin ishin në objektin që shërben si hotel pranë Prefekturës.

Lexo më shumë
Botë

Tragjedi në Serbi, çifti i të rinjve vret fëmijët një dhe tre vjeç, më pas hidhen nga kati i 17-të

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Serbi. Sipas informacioneve jozyrtare, sot policia ka gjetur trupat e dy fëmijëve në rrugën Toma Maretić në Petrovaradin, të cilën e lidh me vetëvrasjen e dyfishtë në Novi Sad që ndodhi të premten në mbrëmje. Të premten rreth orës 22:00, ekipi i emergjencës ka dalë në terren në Bulevardin Cara

Lexo më shumë
Botë Lajme

AKSIDENT I FRIKSHËM, Me shpejtësi të madhe 33-vjeçari përplas 17 këmbësorë

  Një aksident i frikshëm ka ndodhur në qendër të Szczecinit në Poloni, shkruan news33.tv. Sipas mediave të huaja mësohet se një shofer duke ecur me shpejtësi shumë të lartë ka përplasur një grup këmbësorësh të cilët po kalonin rrugën. Pasi shkaktoi aksidentin tragjik, shoferi u larguan ag vendi i ngjarjes, mirëpo pas disa orësh

Lexo më shumë
Botë

NGJARJE E RËNDË/ 17 adoleshentë përdhunojnë një 12-vjeçare

     Të paktën 17 adoleshentë kanë sulmuar seksualisht një vajzë 12-vjeçare disa herë në javë për disa muaj në Austri. Nga të dhënat e para dyshohet se adoleshentët i kanë regjistruar veprimet e tyre në video ose fotografuar. Ngjarja e tmerrshme ndodhi në një lagje të varfër në jug të Vjenës midis shkurtit dhe qershorit

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

LAJM I FUNDIT/ Momenti i shpërthimit në Lushnjë, pas babait vdes edhe djali 20-vjeçar i vinçierit

  Kanë dalë pamjet e para nga momenti i shpërthimit të fuqishëm të ndodhur pasditen e kësaj të premte në Lushnjë, ku dy persona humbën jetën ndërsa 7 të tjerë, mes tyre dhe deputeti socialist Bujar Çela mbetën të plagosur. Siç shihet edhe nga video në momentin kur vinçi ka rënë në kontakt me telat

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

Çfarë ka mbetur pas nga shpërthimi i fuqishëm në fabrikën e deputetit

Pamjet e fundit nga ajo se çfarë ka mbetur pas nga shpërthimi në fabrikën te “Rrethrrotullimi i Plastmasit” në periferi të Lushnjës. Shkak është bërë kontakti i një vinçi gjatë punës me linjën e tensionit të lartë. Një person ka mbetur i vdekur dhe tetë të tjerë janë plagosur, mes tyre dhe vetë deputeti Bujar

Lexo më shumë