11/07/2024
Lajme Shqipëri

LAJM I FUNDIT/ Momenti i shpërthimit në Lushnjë, pas babait vdes edhe djali 20-vjeçar i vinçierit

     

    Kanë dalë pamjet e para nga momenti i shpërthimit të fuqishëm të ndodhur pasditen e kësaj të premte në Lushnjë, ku dy persona humbën jetën ndërsa 7 të tjerë, mes tyre dhe deputeti socialist Bujar Çela mbetën të plagosur.

    Siç shihet edhe nga video në momentin kur vinçi ka rënë në kontakt me telat e tensionit të lartë, gjithçka lëkundet, teksa flakët e zjarrit përhapen me shpejtësi.

    Si pasojë e shpërthimit humbi jetën, shoferi  i vinçit Landi Verçani, ndërkohë burime për mediat konfirmojnë se ka ndërruar jetë në Spitalin e Traumës edhe djali i tij 20-vjeçar.

    Fatkeqësisht i riu nuk ka mundur tu mbijetojë plagëve të marra.