17/04/2024

Receta

Receta

Receta

Qofte me djathë dhe sallam

PERBERESIT: 1 kg sallam 4 gota djathë Cheddar (të copëtuar) 3 gota pluhur pjekës (i përzier, miell, pudër pjekjeje dhe kripë) PERGATITJA: Për këtë recetë është e rëndësishme që si fillim furra të jetë e ndezur ne 200 grade. Në një tas mesatar, përziejmë miellin, pudrën e pjekjes, kripën derisa të krijohet brumi më pas

Lexo më shumë