19/04/2024
ShowBiz

VIDEO/ Akuzohet për falsifikim, Luiz Ejlli “shkon me këmbët e veta në Polici”

Këngëtari dhe fenomeni i Big Brother Vip i edicionit të kaluar, ka qenë kryefjalë e mediave që në orët e para të mëngjesit

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

Fëmijët i vranë burrin, si nëna e Blerina Metës vrau në 2010-ën vjehrrën dhe plagosi bashkëshortin

Krimi në Shënavlash të Durrësit, ku fëmijët bashkëpunuan me njëri-tjetrin për të vrarë babanë, nxjerr në pah dhe një tjetër ngjarje kriminale që

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Bujar Osmani kryeson si kandidati për President me më shumë nënshkrime, lë shumë mbrapa Taravarin

Sipas të dhënave të fundit të publikuara nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ), deri dje kanë nënshkruar gjithsej 24.830 qytetarë për kandidatët për

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

“Më martove që 16 vjeç e më le mes 4 rrugëve”, babai: S’ma lejon Kanuni të të pranoj në shtëpi

Erjona është vetëm 19 vjeçe dhe ka sjellë në “Shihemi në Gjyq” babain e saj, Maliqin. Sipas shpjegimit të saj, i ati e

Lexo më shumë
Lajme ShowBiz

Feston sot ditëlindjen, sa vjeç mbush Artjola Toska

Artisja “tironce”, e madhja Artjola Toska, feston sot dtëilidjen. Një “lumë” urimesh kanë vërshuar në rrjetet sociale të këngëtares, ku përveç familjarëve dhe

Lexo më shumë
Receta

Qofte me djathë dhe sallam

PERBERESIT: 1 kg sallam 4 gota djathë Cheddar (të copëtuar) 3 gota pluhur pjekës (i përzier, miell, pudër pjekjeje dhe kripë) PERGATITJA: Për

Lexo më shumë
Teknologji

A funksionon vërtetë teknika me oriz për tharjen e celularit?

Nëse iPhone juaj laget, mos e thani duke e vendosur në një qese me oriz, këshillon klientët kompania Apple. Pavarësisht popullaritetit të teknikës,

Lexo më shumë
Lajme Opinione

Tik-Tok platformë për paligjshmërinë? Fuga: Nuk vret teknologjia, vret njeriu

Akademiku Artan Fuga thotë se histeria e shoqërisë ndaj Tik-Tok është qesharake dhe pa asnjë bazë. Sipas tij nuk është teknologjia ajo që

Lexo më shumë
Botë

Ndërroi jetë në qelinë e burgut, trupi i Alexei Navalny i dorëzohet nënës së tij disa ditë pas vdekjes

Trupi i pajetë i liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny i cili ndërroi jetë në qelitë e një burgu rus në Arktik disa ditë

Lexo më shumë
Rajon

I pakënaqur me deklaratën e Escobar, Gjilas: Vuçiq i ka vjedhur zgjedhjet, askush nuk mund t’ia japë edhe një mandat të ri

Kryetari i Partisë për Liri dhe Drejtësi (PSS) në Serbi, Dragan Gjilas, ka reaguar ndaj deklaratës së emisarit të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor,

Lexo më shumë