20/04/2024

Lajme

Lajme

Maqedoni

Lirim Mehmetaj: Albin Kurtit i ndalohet nga shteti i Zvicrës pjesmarrja në tubim!

Gazetari Ermal Panduri ka komentuar lajmin se është anuluar tubimi i përbashkët me Albin Kurtin dhe përfaqësuesve të VLEN-it në Zvicës. Ndaj këtij komenti ka ndëryr analisti Ahmetaj i cili ka theksuar se Zvicra është një shtet normal dhe normal mund të ja ketë ndaluar pjesëmarrjen në tubime se edhe nuk ka logjikë që një

Lexo më shumë
Maqedoni

Thaçi: Taravari u ul bashkë me Apasievin e Levicës për rrëzimin e kësaj qeverie, ai aleat ka Opozitën maqedonase…

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi i ftuar në emisionin Debat Plus me Ermal Pandurin në televizionin Klan Macedonia tha se opozita shqiptare me Arben Taravarin ka zgjedhur rrugën e tij drejt qeverisjes duke u përkrahur tek opozita maqedonase, Rusia dhe Albin Kurti. “Arben Taravari aleat deri tek fitorja e ka Apasievin, Mickoskin, Rusinë,

Lexo më shumë
Maqedoni

ASH në Haraçinë, hapet shtabi komunal

Dega e Aleancës për Shqiptarët në Haraçinë, sonte hapi shtabin komunal të Frontit Europian. Simpatizantët, anëtarët e partive të koalicionit dhe qytetarë të shumtë, organizuan pritje madhështore për liderët e partive të Frontit Europian, kryetarin e ASH, Ziadin Sela, Kryetarin e Lëvizjes Populli, Skender Rexhepi Zejdi, si dhe kandidatët për deputetë të zonës 2, Elmi

Lexo më shumë
Maqedoni

Albin Kurti tradhëton VLEN-in, nuk merr pjesë në tubimin në Berlin

Koalicioni VLEN ditë më parë paraljmëruan se në Berlin do të kenë tubim të përbashkët me kryeministrin e Kosovës, dhe një herit edhe lider i VEtëvendosjes, Albin Kurtin duke shpërndarë edhe disa pankarta dhe reklama në rrjetet sociale. Disa orë para tubimit, shihet se fotografia e Albin Kurtit është tërhequr nga reklmat, mëson TS. Nuk

Lexo më shumë
Shqipëri

U rrëzua nga vinçi, vdes në spital punonjësi i Bashkisë – Emri

Ka humbur jetën në spital, Eduart Balliu, punonjës i Bashkisë së Elbasanit i cili u aksidentua mesditën e kësaj të premte. Balliu u aksidentua në lagjen “5Maji” ku u rrëzua nga lartësia pasi u shkëput koshi i vinçit duke riparuar llambat e shtyllave elektrike. Pas aksidentit ai pësoi dëme të shumta në trup, dhe u nis

Lexo më shumë
Maqedoni

Besimi: Deri në vitin 2028 paga mesatare 900-1000 euro

Fronti Europian prezantoi Programin për mandatin e ardhshëm 2024/28. Oferta quhet Europa 2030, e që, siç tregoi Fatmir Besimi, bazohet në tre shtylla: Një kryeministër për të gjithë, jo Rusisë po Europës dhe marrëveshja e konsensusit ekonomik. Besimi tha se Maqedonia e Veriut do të jetë një shtet për të gjithë, në partneritet strategjik me

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Fronti Europian në Kumanovë/ Sela: Fronti Europian është barriera kryesore që do tu thotë stop skenareve për regresin dhe destabilizimin e vendit

Fronti Europian ka vazhduar takimet me qytetarë në komunën e Kumanovës. Banorëve të pranishëm në numër masovik iu janë drejtuar, kryetari i ASH, Ziadin Sela, kryetari i BDI Ali Ahmeti, bartësi i listës për zonën e dytë Sadulla Duraku, kandidatët për deputet Elmi Aziri, Ilir Hasani dhe Skender Rexhepi – Zejdi, kandidati për president Bujar

Lexo më shumë
Maqedoni

Dhunohet i mituri në Gostivar

Më datë 18.04.2024 në ora 16.15, J.Sh. (34) nga Gostivari në DPB-Gostivar ka raportuar se rreth orës 14.30 në shkollën filore ku mësonte djali i tij i mitur ishte sulmuar fizikisht nga dy shokë të klasës. Janë marrë masa për të zbardhjen e çështjes.TS

Lexo më shumë
Maqedoni

“Shqiptarët fundërrina”, Fatmir Besimi i përgjigjet Mickoskit

Gjatë prezantimit të sotëm të programit zgjedhorë të Frontit Europian “Europa 2030”, ministri i Financave Fatmir Besimi, u shpreh në mënyrë të qartë dhe vendimtare në lidhje me komentet e fundit të Mickoskit. Besimi hodhi poshtë deklaratat e Mickoskit, të cilat i cilsonin shqiptarët si “funderrina”. “Çdo qytetarë dhe çdo person ka integritetin e vet,”

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Ndërroi jetë Fisnik Bekteshi, gazetari dhe drejtuesi i radios së njohur strugane “Radio Rrapi”

Mbrëmë në Veleshtë të Strugës ka ndërruar jetë Fisnik Bekteshi nga Veleshta, gazetari dhe drejtori i radios së njohur strugane “Radio Rrapit”. Lajmi mortor është përcjell nga kolegë dhe miq të tij përmes rrjeteve sociale, ku bëhet e ditur se varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në varrezat e fshatit Veleshtë. “Struganët humbën

Lexo më shumë