20/07/2024

Magazina

Magazina

ShowBiz

“Mis Shqipëria 2024” kurorëzohet me më të bukurën!

Kalaja e bukur e “Klaudianës” në Peqin “rrëmbeu” të premten që lamë pas të gjithë vëmendjen e merituar. Portat e kësaj kalaje u hapën për të bukurat e Shqipërisë! 25 vajza, njëra më e veçantë se tjetra garuan në një spektakël të vërtetë bukurie, por vetëm njëra prej tyre arriti të kurorëzohet si “Mis Shqipëria

Lexo më shumë
ShowBiz

VIDEO-SKANDAL/ Suada Muça zhvishet për “gifte” në TikTok, nxjerr dhe tund të pasmet

Tanimë rrjeti social “TikTok” është kthyer në një platformë ku degjernerimi nuk njeh kufij dhe nuk ka censurim. Pavarësisht, që shumë të mitur janë përdorues të këtij rrjeti, kjo nuk i ndalon “grabitqarët” për para të shfrenohen. Një prej tyre është edhe Suada Muça e cila padyshim që njihet gjerësisht nga shumë prej përdoruesve të

Lexo më shumë
ShowBiz

VIDEO/ Kërcimi sensual i Xhensila Myrtezajt, fundi transparent ia nxjerr në pah të pasmet “bombastike”

Për një gjë të gjithë jemi të sigurt, Xhensila Myrtezaj është kthyer në kryefjalën e mediave rozë përgjatë kohëve të fundit. Pas ndarjes me bashkëshortin e saj, aktorin Bes Kallaku, Xhensila i është futur “me kokë” koncerteve. Në çdo club nate ku këngëtarja është e ftuar atmosfera është “on top”. Përveç këngëve, ajo sigurohet që

Lexo më shumë
ShowBiz

Mozzik në lidhje të re, kush është vajza e politikanit shqiptar që i ka rrëmbyer zemrën

Reperi nga Kosova, Mozzik po përjeton një romancë të re kohët e fundit me një vajzë nga Kosova, duke lënë kështu pas historinë e tij të dashurisë me këngëtaren Loredana. Lajmin e ka bërë të ditur vetë reperi nëpërmjet një “story” në rrjetin social Instagram, ku shfaqet duke u përqafuar me një vajzë, potretin e

Lexo më shumë
ShowBiz

Publikohet kënga zyrtare që do shoqërojë kombëtaren në EURO 2024

Këngëtari i njohur nga Kosova Capital T ka publikuar sot këngën që do të ndjekë Kombëtaren shqiptare gjatë këtij kampionati europian në Gjermani. Kënga titullohet “Albania” dhe përveç krenarisë për ekipin e kombëtares në tekst dhe në videoklip evidentohen edhe karakteristika të tjera të Shqipërisë. Capital T kishte ditë që kishte njoftuar këtë këngë kaq

Lexo më shumë
ShowBiz

Lexohet testamenti i këngëtarit grek, pasuritë marramendëse që i la bashkëshortes dhe vajzës

Vassilis Karras besonte se lumturia nuk fshihet te paratë, por edhe paraja është e nevojshme që njeriu t’ia bëjë jetën më të lehtë. Në bashkëpunimet e tij ai ishte besnik dhe i ndershëm, por gjithmonë kërkonte tarifat që ai mënonte se i meritonte, duke bërë negociata të vështira dhe inteligjente. Për shumë vite, Karras ishte

Lexo më shumë
ShowBiz

I shkatërruar dhe “zemërthyer”, Agron Llakaj reagon pas humbjes së bashkëshortes: Sëmundja doli më e fortë

Me “zemrën e thyer”  dhe i shkatërruar, aktori i njohur shqiptar Agron Llakaj ka reaguar vetëm pak ditë pasi humbi shoqen e tij të jetës, Kostandinën e tij. Në llogarinë e tij në “ Instagram”, aktori ka falenderuar të gjithë ata persona të cilët përmes mesazheve, vizitave ia bënë pak më të lehtë dhimbjen atij

Lexo më shumë
ShowBiz

FOTO/ Veprimi i fundit i vë “kapakun” aludimeve, Romeo Veshaj i pakënaqur me produksionin

A ka hatërmbetje mes Romeos dhe Ledion Liços pas daljes nga Big Brother Vip 3? Sigurisht që po dhe këtë e vërteton më së miri veprimi i fundit në rrjetet sociale. Si duket historia është bërë “deja vu”. Sërish një nga vëllezërit Veshaj ka mbetur i pakënaqur me produksionin e Big Brother Vip 3. Pasi

Lexo më shumë
ShowBiz

Dua Lipa kërkon të ndalen sulmet në Gaza: Të digjen të gjallë fëmijët nuk arsyetohet

Në tetor, Dua Lipa, ishte një nga shumë artistet që nënshkroi një letër të hapur duke i kërkuar presidentit Joe Biden të bënte thirrje për një armëpushim në Gaza. Ajo shpjegoi qëndrimin e saj politik në ‘Rolling Stone’ në shkurt dhe sot postoi një mesazh në Instagram për t’i dhënë fund gjenocidit të vazhdueshëm të

Lexo më shumë
ShowBiz

Romeo shfaqet pranë Heidit, ish-banorja publikon pamjet nga dhoma e gjumit

Heidi Baci dhe Romeo Veshaj i kanë dhënë fund aludimeve se nuk janë më bashkë. Ka qenë Heidi ajo e cila përmes një postimi në Instagram, ka ndarë momente nga dhoma e tyre e gjumit, teksa Romeo i bie pianos. “Je shumë i mirë! E bërë shumë mirë”, dëgjohet t’i thotë ajo Romeos, ndërsa ky

Lexo më shumë