21/06/2024
Shqipëri

PAMJE/ Automjeti i Policisë humb kontrollin dhe përfundon buzë lumit, plagosen dy efektivët

Një aksident,  ka ndodhur mëngjesin e kësaj të premte në Tiranë. Sipas pamjeve të publikuara në rrjet shihet se në këtë ngjarje është përfshirë një automjet Policie. Siç shihet dhe nga fotot mjeti ka përfunduar buzë lumit të Lanës. Pamje nga aksidenti Ngjarja ka ndodhur te rrethrrotullimi i Shkozës. Automjeti i Policisë ka humbur kontrollin

Lexo më shumë
Botë

Shoferi harroi të ngrinte frenat e dorës, kamioni merr para turmën e nxënëse. Pamjet nga aksidenti i frikshëm

Një aksident i tmerrshëm që plagosi rëndë 29 nxënës të moshës 9 deri në 16 vjeç ndodhi gjatë një shqafjeje në Kirgistan, kur një kamion filloi të rrotullohej tatëpjetë pasi drejtuesi i tij thuhet se kishte harruar të ngrinte frenat e dorës. Aksidenti, nga i cili tetë fëmijë janë shtruar në kujdes intensiv dhe 11

Lexo më shumë
Shqipëri

VIDEO/ Aksidenti me dy të vdekur, momenti kur zetori zë poshtë 21 vjeçarin

  Dy persona humbën jetën në 10 prill në Fushë-Kuqe të Kurbinit, pasi zetori me të cilin po udhëtonin doli nga rruga dhe u përmbys në një kanal. Si pasojë fatkeqësisht gjetën vdekjen e menjëhershme drejtuesi i mjetit bujqësor, 60-vjeçari Ismajl Ismaili dhe 21-vjeçari Gjin Muhaj. Ndërkohë, së fundmi është publikuar edhe momenti kur zetori

Lexo më shumë
Botë Lajme Shqipëri

Sërish zi në familjen Shala, vdes tragjikisht 25-vjeçari shqiptar në Itali, sapo ishte bërë baba

Një aksident tragjik i ka marrë jetën të riut shqiptar në Itali. Haris Shala, 25-vjeç, humbi jetën pas përplasjes së dy kamionëve në Verona. I riu shqiptar, babai i një vajze po udhëtonte me kamion drejt Modenës, në momentin kur u përplas një nga një fugon me përmasa të vogla. Siç thuhet në mediat italiane

Lexo më shumë
Shqipëri

Pamjet e rënda/ Trupat e shpërndarë në shtratin e lumit, momenti kur transportohen 8 viktimat e aksidentin tragjik

Trupat e 7 klandestinëve nga Lindja e Mesme dhe e shoferit shqiptar që humbën jetën në aksidentin tragjik në afërsi të fshatit Kuqar janë nxjerrë nga automjeti tip Benz. Në foto shihen trupat e shpërndarë në shtratin e lumit Vjosë, ndërsa transportohen nga efektivët e policisë në vendngjarje. Aksidenti ndodhi rreth orës 04:00 në aksin

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Këta janë të rinjtë nga Kërçova që humbën jetën sot në aksident

Një aksident fatal ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën magjistrale në Kërçovë. Sipas raportit të parë të policisë, aksidenti ka ndodhur mëngjesin e sotëm në ora 04:50 në rrugën “Rruga Magjiatrale”në Kërçovë, kur ka ndodhur përplasja fatale mes një makine “Peugeot” me targa regjistrimi të Kërçovës e drejtuar nga S.I.(19) nga Kërçova dhe një

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Aksident tragjik në Kërçovë! Tre të vdekur dhe katër të lënduar rëndë

Tre të vdekur dhe 4 të plagosur është bilansi i aksidentit tragjik që ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në rrugën magjistrale të Kërçovës,. Nga Sektori për Punë të Brendshme në Ohër njoftojnë se aksidenti ka ndodhur mes dy automjeteve me targa të Kërçovës, të tipit “VW” dhe Peugeot”. “Me datë

Lexo më shumë
Botë

Aksident i frikshëm/ Makinat shtypen, ka viktima dhe të plagosur

Të paktën pesë persona kanë humbur jetën dhe mbi 20 të tjerë janë plagosur në aksidentin rrugor ku përfshihej një autobus në Leipzig të Gjermanisë. Autobusi ishte larguar nga Berlini me dy shoferë dhe 53 pasagjerë dhe ishte nisur për në Nuremberg, rrugës për në Cyrih, konfirmoi kompania e FlixBus. Kompania tha se aksidenti kishte

Lexo më shumë
Botë Lajme

Aksident i rëndë në Itali, 2 viktima dhe 6 të plagosur

Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali mëngjesin e kësaj të premte. Ngjarja ka ndodhur në autostradën A1 pak para orës 08:00, ku një makinë është përplasur me dy mjete të tjera e për pasojë kanë humbur jetën 2 persona dhe janë plagosur gjashtë të tjerë. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të Piacenzas, së

Lexo më shumë
Shqipëri

FOTO/19-vjçari humb kontrollin, makina del nga rruga dhe përfundon brenda në kanal

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në aksin rrugor “Lezhë-Tiranë”, në afërsi të Fushë-Mamurrasit ku një automjet tip “Audi A5” ka dalë nga rruga dhe ka përfuduar në kanal. Shoferi i automjetit 19-vjeçari G.D. ka humbur kontrollin dhe për pasojë makina ka përfunduar në një kanal duke u kthyer përmbys. Nga aksidenti kanë mbetur

Lexo më shumë