20/04/2024
Shqipëri

FOTO/19-vjçari humb kontrollin, makina del nga rruga dhe përfundon brenda në kanal

    Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në aksin rrugor “Lezhë-Tiranë”, në afërsi të Fushë-Mamurrasit ku një automjet tip “Audi A5” ka dalë nga rruga dhe ka përfuduar në kanal.

    Shoferi i automjetit 19-vjeçari G.D. ka humbur kontrollin dhe për pasojë makina ka përfunduar në një kanal duke u kthyer përmbys.

    Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur lehtë 3 të rinj pasagjerë të cilët ishin duke udhëtuar me këtë automjet, përkatësisht 18-vjeç dhe dy 17-vjeçarë.

    Të plagosurit lehtë janë dërguar në spital rajonal të Kurbinit për trajtim mjekësot, ndërsa policia në vendngjarje po punon për të zbardhur rrethanat e aksidentit.