19/04/2024

Shqipëri

Shqipëri

Shqipëri

U rrëzua nga vinçi, vdes në spital punonjësi i Bashkisë – Emri

Ka humbur jetën në spital, Eduart Balliu, punonjës i Bashkisë së Elbasanit i cili u aksidentua mesditën e kësaj të premte. Balliu u aksidentua në lagjen “5Maji” ku u rrëzua nga lartësia pasi u shkëput koshi i vinçit duke riparuar llambat e shtyllave elektrike. Pas aksidentit ai pësoi dëme të shumta në trup, dhe u nis

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

DËSHMIA TRONDITËSE/ Dy burrat shqiptarë përdhunuan 31-vjeçarin me aftësi të kufizuara: E zhveshëm dhe…

Gjykata e Elbasanit ka lënë në burg njërin prej shtetasve të cilët akuzohen se kanë përdhunuar 31-vjeçarin me aftësi të kufizuara. Togat e zeza kanë caktuar masën “arrest me burg”, për shtetasin B.Jollën, ndërsa për shtetasin tjeter, Rexhep Ballën, është dhënë masa “arrest shtëpie”. Në dëshminë e tij para oficerëve të Policisë, Jolla ka pranuar se ka zhveshur

Lexo më shumë
Shqipëri

Gruaja godet me tullë në kokë bashkëshortin

Një 50-vjeçare është proceduar penalisht në Lushnjë pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortit të saj. Sipas njoftimit të policisë mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Thanë, ku shtetësja me ininciale, Sh.S, ka goditur me tullë bashkëshortin e saj. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier,

Lexo më shumë
Shqipëri

Përgjimet – Zbulohet shifra që u pagua Alma Kaçi për të kryer seks me Safet Gjicin

Gazeta ka siguruar zbardhjen e vendimit të arsyetuar të Gjykatës së Posaçme, lidhur me skandalin e videos seksuale në zyrën e Safet Gjicit në kohën kur ishte kryetar bashkie në Kukës. Për këtë rast janë dënuar me burg ish-kryebashkiaku dhe vajza e cila kreu aktin seksual dhe e filmoi, Alma Kaçi. Sipas Gjykatës rezulton se

Lexo më shumë
Botë Shqipëri

Qytetar nderi në Itali, ky është shqiptari që humbi jetën tragjikisht në vendin e punës

Nuk është hera e parë që një shqiptar emigrant në Itali humb jetën në vendin e punës apo në kantiera ndërtimi. Një prej tyre është dhe Abdulla Biskun, 58 vjeç i cili ndërroi jetë dy ditë më parë, më 16 prill pas një aksidenti në vendin e punës. 58 vjeçari, Abdulla Bisku i cili fatkeqësisht humbi

Lexo më shumë
Shqipëri

Aktori Mirush Kabashi merr titullin “Qytetar Nderi”

Sot në qytetin e Durrësit u organizua ceremonia e dhënies së titullit për aktorin Mirushin Kabashi. Aktori i mirënjohur i teatrit dhe kinemasë shqiptare, Mirush Kabashi ndërroi jetë më 5 dhjetor të 2023 në moshën 75-vjeçare. Mirush Kabashi lindi më 17 prill 1948 në Shkodër, por u rrit në Durrës. Origjina e tij ishte nga

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

Fati “i zi” i 22-vjeçares, një vit më parë i vdiq i shoqi, sot lutet për rikthimin e vogëlushit të saj, ia kanë rrëmbyer gjyshërit

Mes lotëve dhe me “zemrën në duar” 22-vjeçarja Ille Gjuni është duke kërkuar si “e marrë” djalin e saj 3-vjeçar, me sigurinë e plotë që ai ndodhet me gjyshen e tij, Bahrie Gjunin. Teksa jeta e ka përplasur me histori tragjike, ku vetëm një vit më parë ajo humbi bashkëshortin e saj në një aksident,

Lexo më shumë
Shqipëri

Shqiptarët ia dalin sërish! Mbledhin 130 mijë euro në kohë rekord për kurimin e 15-vjeçares

Shqiptarët edhe një herë janë bërë bashkë dhe kanë mbledhur në kohë rekord 130 mijë euro për kurimin e Roselës, e cila po lufton me jetën. Rosela 15-vjeç nga Dvorani i Korçës, është dërguar në Itali, ku do i nënshtrohet transplantit të palcës pasi është diagnostikuar me leuçemi akute. Me këtë rast edhe një herë

Lexo më shumë
Shqipëri

Në luftë për jetën, 15-vjeçarja ka nevojë për ndihmën e shqiptarëve

Rosela, vajza me ëndrra shumë, tashmë ka vetëm një ëndërr, të jetojë! 15-vjeçarja nga Dvorani i Korçës ka nevojë për ndihmën e të gjithë shqiptarëve. E mitura është diagnostikuar me leuçemi akute dhe i nevojitet me urgjencë transplanti i palcës i cili kushton shumë e shumë më tepër se të ardhurat që familja e saj

Lexo më shumë
Shqipëri

Me BMW dhe shpejtësi skëterrë, shqiptarja përplas për vdekje vëlla e motër në Kroaci

Një aksident i rëndë në Kroaci u mori jetën ditën më parë, dy të rinjve, vëlla e motër, pasi u përplasën “kokë më kokë” nga automjeti luksoz i cili drejtohej nga 29-vjeçarja shqiptare. Sipas mediave vendase mësohet se shqiptarja Klevisa Ymeri ka kryer parakalim të gabuar në zonën e Ratacit dhe si pasojë është përplasur

Lexo më shumë