22/05/2024
Maqedoni

Ky është parashikimi i motit për sot

    Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të përkohshme të shiut, kryesisht në pjesët jugore të vendit. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 10 deri në 18 gradë.

    Në Shkup, moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më i freskët. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 17 gradë Celsiusë.