13/04/2024
Lajme Maqedoni

Policia e Speciales ndalon Sami Lushtakun

    Sami Lushtaku është ndaluar nga policia e Gjykatës Speciale.

    Sipas Paparacit, nënkryetari i komunës së Skenderaj, Sami Lushtaku është ndaluar dhe më pas është dërguar në bazën e EULEX-it në Prishtinë.

    Aksioni për ndalimin e Sami Lushtakun ishte aksion në vazhdim pas bastisjes së shtëpisë së Sylejman Selimit dhe konfiskimit të telefonit të Hajredin Kuçit.