19/04/2024
Lajme Maqedoni

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

    Moti sot me vranësira, reshje shiu dhe më i freskët. Në male reshjet do të jenë me dëborë, posaçërisht në pjesët perëndimore të vendit. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në të përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 9 deri në 14 gradë.