22/07/2024
Lajme Maqedoni

Parashikimi i motit për sot

    Moti sot me vranësira të ndryshueshme. Pasdite dhe në mbrëmje në më shumë vende moti do të jetë jo-stabil me reshje të përkohshme të shiut të përcjella me bubullima. Do të fryjë dhe erë e përforcuar nga drejtimi jugor (mbi 70 km/h). Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 18 gradë, shkruan Alsat.

    Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite dhe në orët e mbrëmjes me reshje shiu. Në disa pjesë të luginës reshjet do të jenë më të dendura dhe të përcjella me bubullima. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 17 gradë Celsiusë.