21/06/2024
Lajme Shqipëri

Këta janë personat e vdekur, 61-vjeçari e vrau 40-vjeçarin pasi i ati i tij donte t’i linte banesën trashëgimi

     

    Personat që shihni në foto janë Ilo Lluka dhe Emiljano Pine, dy të ekzekutuarit mbrëmjen e djeshme në qytetin e Korçës, shkruan news33.tv.

    Autori i ngjarjes  Ilo Lluka ekzekutoi 40 vjeçarin pasi i ati i tij dëshironte ti linte trashëgimi banesën.

    Ilo Lluka prej shumë vitesh jetonte në Greqi. Pas vendimit të së atit për t’i lënë banesën trashëgimi djalit të kujdestares, 61-vjeçari nuk e pranoi këtë fakt dhe u kthye në qytetin e Korçës ku dhe kreu aktin makabër./ News33.tv