11/07/2024
Botë

E nxjerrin nga spitali pas operacionit, bie nga barela dhe vdes

    Një ngjarje e trishtë u regjistrua në Itali, ku një grua 85 vjeçare humbi jetën teksa po dilte nga spitali, ku kishte qëndruar për disa ditë për një operacion në veshka.

    E moshuara ishte përmirësuar dhe do të shkonte në shtëpi, por ndërsa po e hipnin në ambulancë ajo ra nga barrela dhe humbi jetën, pasi përplasi kokën.

    Gruaja pësoi hemorragji dhe për mjekët që e pamundur që ta mbanin në jetë pasi humbi shumë gjak.