22/07/2024
Lajme Maqedoni

Ziadin Sela mirëpritet nga banorët e Llabunishtit, fal me ta namazin e Xhumasë

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, këtë të premte ka vizituar banorët e fshatit Llabunisht. Ashtu si dhe çdo herë tjetër Sela ësht mirëpritur nga banorët e këtij fshati. Përveçse ka biseduar me ta, lideri i Aleancës për Shqiptarët ka falur edhe namazin e Xhumasë.

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Diaspora do të votojë vetëm për presidentin, s`ka interesim për zgjedhjet parlamentare!?

Gjithsejt 2.954 qytetarë që jetojnë në diasporë janë paraqitur për të votuar në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare. Prej tyre, sipas KSHZ-së, janë pranuar 2.610, kurse janë refuzuar 342 paraqitje. Numri mund të ndryshojë nëse Ministria e Jashtme, deri më 21 mars, konform afatit zgjedhor, dorëzon paraqitjet e shtetasve tanë që janë dorëzuar në përfaqësitë diplomatiko-konsulare.

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Radhët e ASH-së sa vijnë e shtohen çdo ditë, Ziadin Sela takime në Dibër, pritet me duartrokitje

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka vijuar edhe këtë të mërkurë me takimet me strukturat e ASH-së. Lideri i kësaj force politike ka vizituar Dibrën ku dhe është pritur nga dhjetra mbështetës. Në sallën e stërmbushur të Pallatit për Kulturë, Ziadin Sela, ministra, zëvendësministra, deputetë e zyrtarë partiak, takuan strukturat lokale të Aleancës

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Në Haraçinë, në Sarajin e pa lëkundur që i qëndron besnik liderit Ziadin Sela!

Lideri historik i Aleancës së Shqiptarëve, Ziadin Sela, ka zhvilluar mbrëmjen e kësaj të hëne një takim në Haraçinë. Ai është pritur nga dhjetra mbështetës të cilët vijojnë t’ i qëndrojnë besnik liderit. Siç shihet dhe nga pamjet, qytetarët kanë mbushur sallën dhe kanë shtrënguar duart e Selës dhe i kanë besuar atij për ndryshimin

Lexo më shumë
Maqedoni

VIDEO/ Taravari i zhgënjyer në Strugë në hapjen e Shtabit, vetëm struganë nuk shihte

Të paktë kanë qenë ata qytetarë të cilët morën pjesë në hapjen e Shtabit në Strugë  këtë të djelë nga ish-kreu i ASH-së, Arben Taravari. Siç shihet dhe nga pamjet struganët kanë vendosur mos të përkrahin Taravarin dhe kjo është e dukshme dhe në fytyrën e ish-kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, i cili është përpjekur

Lexo më shumë