10/07/2024
ShowBiz

Ironia e fortë pas arrestimit në Big Brother: Të shtunën futen Beqaj dhe Tigri

    Ka marrë dhenë menjëherë lajmi se Liam Osmani u arrestua brenda Big Brother VIP3, pasi ishte i dënuar ne 2 vite e gjashtë muaj burg për “mashtrim”.

    Menjëherë pas arrestimit në rrjetet sociale ka nisur ironia, por edhe “meme-t”, për këtë ngjarje të pazakontë. Pasi nga natyra e emisioni supozohet se konkurrentët që bëhen pjesë e këtij “realityshow”, kalojnë nëpërmjet disa filtrave.

    Në lidhje me këtë një ironi të fortë ka bërë edhe gazetari Edi Oga, i cili shkuan se të shtunën do të futet Ilir Begaj dhe Arben Ahmetaj.

    Ish ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj është nën masën “detyrim paraqitje” për aferën e sterilizimit, ndërsa ish-ministri Arben Ahmetaj ndodhet në arrati, pasi është në kërkim ndërkombëtar për aferën e inceneratorit.

    “Të shtunën futen dy banorë të rinj, Beqaj dhe Tigri!”, shkruan Oga.