20/04/2024
ShowBiz Uncategorized

Dokumenti/ Merr fund dilema, ky është bashkëshorti i Egla Cenos

Prej ditësh po përflitet për partnerin e aktores Egla Ceno e cila siç tashmë e dimë është një nga konkurrentet më të forta të “Big Brother Vip”. Vetë aktorja ka deklaruar se është “single” por kërkimet e mediave kanë zbuluar tjetër gjë. Kryefjala.com ka siguruar foton e dokumentit nga regjistri elektronik është i vitit 2008

Lexo më shumë
Botë Uncategorized

Turqi, opozita arrin fitoren më të madhe që nga ardhja e Erdoganit në pushtet

Titujt e gazetave opozitare turke festuan fitoren e kundërshtarëve të Presidentit Recep Tajip Erdogan në zgjedhjet lokale që u mbajtën dje (të dielen), duke e përshkruar atë si “historike” dhe një “revolucion”. Opozita e Turqisë jo vetëm që ruajti kontrollin mbi qytetet kryesore, por ajo arriti fitore të mëdha edhe në zona që deri më

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni Uncategorized

Kjo është 21 vjeçarja nga Shqipëria e cila u zhduk në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se Enkeleda Cela, studentja nga Shqipëria që studion në Fakultetin Ekonomik në Shkup dhe ishte raportuar si e zhdukur, është gjetur pranë hotelit “Belvi”.     Ajo është konfirmuar të jetë në gjendje të mirë shëndetësore. Ngjarja kishte shkaktuar shqetësim të madh në opinionin publik, por falë përpjekjeve të

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni Uncategorized

Në koalicion me Ali Ahmetin? Sela zbulon çfarë po ndodh pas negociatave: Presim propozimin, më pas…

Kreu i Aleancës për Shqipatrët, Ziadin Sela, ka folur mbrëmjen e kësaj të marte lidhur me atë çfarë po ndodh brenda partisë si dhe mënyrës së si do të futen në zgjedhje. Duke folur se a pritet që t’i bashkohet Frontit Europian, Sela tha se tema për lista të përbashkëta me partitë e Frontit europian

Lexo më shumë
Uncategorized

Nga qelia në “BBV”, a rrezikon sërish burg Liam Mandiaro?

Liam Mandiaro u rikthye në “Big Brother Vip” pasi kaloi rreth 14 ditë në burg i akuzuar për “mashtrim”. Avokati i tiij ka qenë në një lidhje me “Skype” në “Shqipëria Live”, ku sqaroi se si u lirua dhe se kur do ketë një rigjykim nga e para e çështjes. Sipas avokatit Dritan Shehaj, çështja

Lexo më shumë
Botë Shqipëri Uncategorized

Aksidenti i rëndë në Itali/ Humb jetën 30-vjeçari shqiptar, në 2016 ishte arrestuar për trafik droge (EMRI)

Një aksident fatal mbrëmjen së dielës 17 mars, në Via Flacca në Gaeta, zona La Catena, ku makina Smart në të cilën po udhëtonte 30-vjeçari shqiptar Dhurim Shini, është përplasur me një makinë tjetër në të cilën udhëtonin dy femra, të cilat mbeten të plagosura rëndë. Edhe pse ekipi i emergjencës bëri përpjekje për shpëtimin

Lexo më shumë
Shqipëri Uncategorized

Makina perplas efektivin e policisë

Një punonjës policie ka mbetur i plagosur në një aksident rrugor në Durrës. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme (19 mars), pranë muzeut të dëshmorëve. Gazetarja e Top Channel në Durrës, Vali Qyrfyçi raporton se efektivi i policisë Gentian Hoxholli ka qenë në shërbim kur u përplas nga një automjet, por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut

Lexo më shumë
Uncategorized

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë pjesërisht me vranësira, pasdite dhe kah fundi i ditës me reshje të kohëpaskohshme të dobëta shiu në pjesët perëndimore dhe lindore. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu. Temperaturat do të sillen nga 0 deri në 19 gradë.

Lexo më shumë
Shqipëri Uncategorized

Tjetër atentat në Shqipëri, qëllohet me armë zjarri një person

Një ngjarje ka ndodhur në Shkodër teksa është qëlluar me armë zjarri pistoletë në drejtim të shtetasit Gent Larushku i cili nuk është plagosur duke i shpëtuar plumbave. Ngjarja ndodhi rreth orës 17:30 në zonën e Vinotekës në njësinë Rrethina të bashkisë Shkodër. Shtetasi Gent Larushku pretendon se është qëlluar nga një person që po

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni Uncategorized

Taravari iftarë me aktivistë dhe qytetarë në Balindoll, Osmani në shtëpi me Ahmetin dhe Xhaferin (VIDEO)

Dita e parë e Ramazanit dhe të iftarit të parë ka qenë ndryshe për dy kandidatët për president në Maqedoninë e Veriut.  Arben Taravari ka qenë i ftuar në një iftar me bashkëqytetarë dhe aktivistë partiak në Balindoll të Gostivar. “Iftari i parë në Balindoll”, ka shkruar Taravari. Kandidati për president të shtetit nga radhët

Lexo më shumë