19/06/2024
Botë

VIDEO/ Momenti kur Izraeli rrëzon dronët dhe raketat iraniane

    Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) kanë publikuar pamjet që tregojnë aeroplanët luftarak të Forcave Ajrore izraelite duke rrëzuar disa nga dronët dhe raketat të lëshuara nga Irani përgjatë orëve të natës.

    Sipas mediave të huaja mësohet se dronët dhe raketat janë rrëzuar jashtë hapësirë ajrore të vendit nga Forcat Ajrore indiane (IAF) dhe aleatët e saj, duke përfshirë SHBA-në, Mbretërinë e Bashkuar dhe Francën.

    Nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale vërtetojnë më së miri sistemin mbrojtës izraelit të cilët kanë aftësi të përgjojnë dronët dhe raketat.