19/04/2024
Futboll Lajme

Humbje dinjitoze që dhemb, Shqipëria mposhtet nga Suedia

Shqipëria mposhtet minimalisht nga Suedia në Stokholm. Kuqezinjtë humbën falë një goli të shënuar nga Nilsson në minutën e 62’. Humbe dinjitoze me një paraqitje të kënaqshme nga djemtë kuqezi. Raste, gol i anulluar dhe një penallti e dhënë për Armando Brojën ishin disa tema kryesore të sfidës. Shqipëria përmbyll kështu dy miqësoret e marsit

Lexo më shumë
Futboll Lajme Sport

Superliga e Kosovës “zjarr”, Ilir Daja gati t’i “dorëzojë” titullin Batatinës

Ballkani ka barazuar 1 me 1 ndaj Gjilanit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Superligës së Kosovës. Pas këtij barazimi, Ilir Daja me të tijët sheh të rrezikuar vendin e parë. Kjo pasi në rast fitore te ndeshja e prapambetur, Llapi do ta kalonte Ballkanin në renditje. Goli i Kuc nuk i

Lexo më shumë