20/04/2024
Botë

Tronditëse/ Gjenden 6 trupa të pajetë në një shtëpi, mes tyre 4 fëmijë

Mbrëmjen e djeshme, një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Kanada, ku gjashtë persona, katër fëmijë dhe dy të rritur, janë gjetur të vrarë në një shtëpi në periferi të Otavës në Barrhaven. Policia gjeti gjashtë persona të vdekur dhe një të plagosur brenda shtëpisë. Një person, u arrestua në vendin e ngjarjes, rreth 15 kilometra

Lexo më shumë
Maqedoni

Fëmijët shqiptarë të Idrizovës ende detyrohen të mësojnë maqedonisht

Mos lejimi i mësimit shqip nga klasa e gjashtë deri në të nëntën në shkollën fillore “Njegosh” të Komunës së GaziBabës ka detyruar disa nga nxënësit shqiptarë të Idrizovës që tashmë janë në klasë të gjashtë të vazhdojnë mësimin në gjuhën maqedonase, shkruan Alsat. Nga Këshilli i prindërve thanë për Alsat se nga gjithsej 13 nxënës

Lexo më shumë
Kosovë Lajme

Vëllai i Liridonës takon nipat pas 3 muajsh: Daja duam t’i çojmë mamit lule te varri

Leonard Ademaj, vëllai i Liridona Ademajt e cila u vra me kërkesë të bashkëshortit të saj, Naim Murselit, ka takuar së fundmi dy nipërit e tij. Pas shumë muajsh, Leonardi ka udhëtuar drejt Suedisë, ku dy nipërit Dioni dhe Diari jetojnë dhe janë nën kujdesin e shërbimeve sociale të atij vendit, ku dhe i përmalluar

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

“Unë e qëllova babanë me katër plumba, motra mori përsipër fajin”, detaje të reja të vrasjes në Durrës

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë e zbuluar ditën e djeshme në Durrës, ku tre fëmijë janë përfshirë në vrasjen e babait të tyre. Hysen Meta, djali 24-vjeçar, i viktimës Pëllumb Meta, ka dëshmuar para policisë se ka qenë ai personi që ka shkrepur me armë, raporton euronews.al, transmeton Klankosova.tv. Ai thotë

Lexo më shumë