21/06/2024
Lajme Maqedoni

Skandal: Adnan Azizi i “VLEN” sulm brutal ndaj TV Klan M dhe gazetarëve nga Kosova e Shqipëria!

  Adnan Azizi, eksponent i lartë i Lëvizjes Besa dhe opozitës shqiptare VLEN, ka adresuar akuza të vrazhta dhe brutale ndaj emisionit Debat Plus të Ermal Pandurit, Televizionit Klan Maqedoni dhe opinionistëve dhe gazetarëve që morën pjesë në debatin e mbrëmshëm që erdhi si rezultat i bashkëpunimit midis udhëheqësit Ermal Panduri dhe televizionit Klan Maqedoni.

  Ai përmes një postimi në Facebook, duke shfaqur gjuhë të urrejtjes ndaj Klan M dhe gazetarëve dhe opinistëve nga Kosova, pretendon se ata janë të korruptuar nga BDI-ja. Madje implikon edhe Kosovën në këtë sulm brutal.

   “Keni mbledhur mediat, gazetarët dhe analistët më të padëshiruar në mbarë shqiptarinë, tek të cilët derdhni shuma milionëshe, për të larë mendjen e qytetarëve. Por keni bërë gabim shumë të madh, sepse keni dështuar që në fillim. Ju po mundoheni të fitoni me ata të cilët, po paguhen vazhdimisht nga kundërshtarët politik të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes” – thuhet në postimin në Facebook të Adnan Azizit të Besës.

  Klan M ia rikujton z.Azizit se në emisionin “Debat Plus” të Ermal Pandurit kanë “defiluar” edhe eksponentë të koalicionit VLEN, sikurse Arben Taravari dhe Izet Mexhiti.

  Aq më tepër, kanë marrë pjesë edhe nëpër emisionet e gazetarëve nga Kosova dhe Shqipëria që vazhdimisht sulmohen me gjuhë të urrejtjes nga eksponentë të këtij koalicioni.

  Po, ia rikujtojmë z.Azizi pjesëmarrjen e Arben Taravarit në “Opinion” të Blendi Fevziut por edhe në “Rubikon” të Adriatik Kelmendit.

  z.Azizi atëherë në shërbim të kujt ishin këta gazetarë?

  Adnan Aziti po sulmon vrazhdë televizionin Klan Maqedoni, Blendi Fevziun, Berat Buzhalën, Adriatik Kelmendin Ermal Pandurin, Lirim Mehmetajn, Imer Mushkolajn, Nuri Bexhetin dhe të tjerët.

  Klan M shpreh shqetësim të thellë nga tentativa e eksponentëve të koalicionit VLEN për të imponuar ndasi midis shqiptarëve në Maqedoni të Veriut, Kosovë dhe Shqipëri dhe nuk dëshirojmë të besojmë se këtë qëndrim e kanë edhe drejtuesit e koalicionit VLEN. Andaj u jemi drejtuar të gjithë drejtuesve të këtij koalicioni nëse ndajnë qëndrimin e z.Azizi dhe nëse distancohen nga fjalori i tij.

  “Kërkojmë nga z. Arben Taravari, z. Bilall Kasami, z. Afrim Gashi, z. Izet Mexhiti dhe z. Bekim Qoku, si drejtues të opozitës shqiptare dhe bashkëpartiak të Adnan Azizit, që të dënojnë dhe të distancohen nga sulmi brutal dhe shpifjeve skandaloze ndaj televizionit Klan Maqedoni, gazetarëve, opinionistëve dhe autorëve të programit”, Klan Maqedoni.

  Klan Maqedoni gjithashtu kërkon nga Shoqata e Gazetarëve, Agjencia e Mediave, kolegët nga mediat tjera, të dënojnë ashpër gjuhën e urrejtjes si dhe sulmet e vazhdueshme ndaj Klan Maqedoni, gazetarëve, opinionistëve dhe autorëve të programit “Debat Plus”.

  Adnan Azizi të kërkojë falje menjëherë për të gjitha shpifjet dhe akuzat e bëra në postimin e tij në Facebook, në të kundërtën do të përballet me padi në gjykatë.