13/07/2024
Lajme Shqipëri

Qytetarët futen poshtë tavolinave, pamjet kur “kërcet” arma mes shqiptarëve në Itali

  Kanë dalë pamjet nga ngjarja e rëndë që u shënua mbrëmjen e djeshme në një lokal në Itali, ku për pasojë humbi jetën një shqiptar dhe u plagosën tre të tjerë.

  Mikea Zaka është autori i ngjarjes së rëndë të shënuar mbrëmjen e djeshme në Frosinone të Italisë, ku humbi jetën 27-vjeçari Kasmi Kasen.

  Në pamjet e pëposhtme shihet përplasja mes dy grupeve të shqiptarëve, ndërsa pak momente më pas “kërcet” arma.

  Qytetarët e tmerruar nga të shtënat me armë futen poshtë tavolinave për të shpëtuar, ndërsa në sfond dëgjohen 7 të shtëna me armë. Në lokal ishin të shumtë familjarët, ndërsa shihet dhe një nënë që merr karrocën me fëmijën e saj dhe largohet me vrap mga lokali.

  Lojtës Videosh

  00:00
  00:42