30/05/2024
Maqedoni

Parashikimi i motit për sot

    Moti sot me vranësira të ndryshueshme, më freskët dhe me reshje shiu. Në pjesët jugore të vendit do të ketë reshje të dendura të shiut të përcjella me bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 20 grad.Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me reshje të kohëpaskohshme të shiut dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 20 gradë Celsiusë.