22/05/2024
Lajme Maqedoni

Krimineli i masakrave të Lubotenit, Tarçullovski fotografohet me Mickoskin: “Ditë më të mira po vijnë për Maqedoninë”

  Një ditë pasi zyrtarizoi bashkëpunimin me Opozitën shqiptare, me ç’rast dhe shtrenguan duart me Arben Taravarin, ai ka pozuar krah kriminelit maqedonas, Johan Tarçullovski.

  Tarçullovski njihet si masakruesi i shqiptarëve në Luboten gjatë luftës së vitit 2001.

  Për këtë ka reaguar dhe analisti, Lirim Mehmetaj.

  Reagimi i plotë:

  Ky eshte krimineli maqedon Johan Tarculovski, i denuar ne Tribunalin e Hages per krimet e luftes ne vitin 2001.
  Ne foto me partnerin e Kurtit dhe VLEN-it ne Maqedoni, Hristijan Mickoski.
  “Dite me te mira po vijne per Maqedonine”, shkruan ky kriminel nje dite bas arritjes se koalicionit me turpin e kombit, Arben Taravarin.
  Kurti e Taravari duhet te japin pergjegjesi publike per kete bashkepunim me nje kryekriminel qe ka masakruar shqiptare ne Luboten.
  Keta e kane tejkaluar cdo kufij.
  Shqiptaret neser kete klub faqezinjesh do t’i degdisin ne germadhat e historise.