21/06/2024
Botë

Fluturimi kthehet në makth, avioni pëson defekt, 50 pasagjerë përfundojnë në spital

    Pasagjerët e fluturimit të “Latam Airlines” nga Sidnei në Kili nëpërmjet Auckland përjetuan makthi, me 50 prej tyre të lënduar nga turbulencat e forta.

    Incidenti, sipas mediave ndërkombëtare, dyshohet se është shkaktuar nga një problem teknik i Boeing 787.

    Kur avioni u ul në Auckland, 50 persona në bord duhej të trajtoheshin nga mjekët, me një në gjashtë në gjendje të rëndë dhe 13 të tjerë u dërguan në spital.