30/05/2024
Maqedoni

Berat Buzhala: Ali baba i plandosi Listën Serbe të Kurtit në Maqedoni!

    Në një postim të fundit në Facebook, gazetari i njohur Berat Buzhala ka shprehur mendimin e tij lidhur me fitoren e Frontit Europian në zgjedhjet presidenciale, dhe humbjen e opozitës shqiptare që mbështetete nga kryeminsitri i Kosovës Albin Kurti.

    “Ali Baba i plandosi keta te Listes ‘serbe’ te Albin Kurtit,” shkroi Buzhala, duke sugjeruar një mungesë të thellë të njohurive dhe përvojës midis kandidatëve të listës. Ai vijoi të theksojë se kandidatët e rinj nuk e njohin Abaz Gjukën.
    Statusi i plotë:

    Ali Baba i plandosi keta te Listes ‘serbe’ te Albin Kurtit. Nuk e dine keta kush osht Abaz Gjuka. Jane t’ri, ju qet buza tamel