22/05/2024
Lajme Maqedoni

ASH: Më 27 prill, një turmë huliganësh pushtuan Kuvendin, kishin urdhër të vrisnin deputetin më të guximshëm, Ziadin Selën

    Sot 27 prill, shtatë vite që kur kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela bëri kthesën e Maqedonisë së Veriut drejt BE dhe NATO-s.
    Një turmë huliganësh të orientuar nga mohimi i të drejtave të shqiptarëve, pushtuan kuvendin duke protestuar dhunshëm me përmbajtje nacionaliste, albanafobe dhe anti-europiane. Këto banda kishin urdhër të linçohet për vdekje deputeti më i guximshëm i Kuvendit, Ziadin Sela.
    Mirëpo i pamposhturi Ziadin Sela, Maqedoninë e Veriut e cila ishte nën influencën ruse e ktheu më në fund drejt rrugës europiane.
    27 prilli nuk harrohet!