21/07/2024
Botë

Aksident i rëndë, kamioni përplaset me autobusin e shkollës

    Ditën e djeshme, një aksident automobilistik ka ndodhur në një autostradë në Teksas, ku dy persona humbën jetën dhe rreth 40 të tjerë u plagosën.

    Një kamion betoniere doli nga rruga dhe u përplas kokë më kokë, me një autobus shkolle.

    Si pasojë e aksidentit, një foshnje ka humbur jetën menjëherë, si dhe drejtuesi i makinës.

    Në autobus ndodheshin mbi 44 të vegjël , ndërsa 11 të rritur që po ktheheshin nga një udhëtim në një kopsht zoologjik.

    Katër të plagosurit, gjendja e të cilëve u cilësua si kritike, u dërguan me helikopter në spital.