19/06/2024
Botë Lajme

VIDEO/ Shihni momentin kur droni iranian u kap mbi Malin e Tempullit në Jerusalem dhe një tjetër del jashtë atmosferës së tokës

    Janë mbresëlënëse videot e operacionit të përgjimit të dronëve iranianë mbi Jerusalem me qiellin e mbushur me shkreptima shpërthimesh në ajër.

    Dronët iranianë fluturuan gjithashtu mbi ndërtesën e Knesset-it , Parlamentin izraelit, ku u kapën nga forcat izraelite. Mbrojtja ajrore izraelite u aktivizua plotësisht për të kundërshtuar sulmin masiv me dron dhe raketë iranian kundër Izraelit.

    🔴 Watch: Israeli defense systems intercept Iranian missiles over the Temple Mount pic.twitter.com/oEebzijEGI