21/06/2024
Shqipëri

U vra me thikë pas një sherri në Tiranë, shokët dhe shoqet i mbushin me lule varrin Aurelio Dervishit

    Një ngjarje tragjike u shënua mbrëmjen e 31 marsit, ku pas një konflikti banal mes disa adoleshentëve u vra me thikë në zemër 18-vjeçari Aurelio Dervishi.

    Ikja e Aurelios në moshën më të bukur ka shkaktuar dhimbje tek familjarët, të afërm dhe shokët. Shokët e 18-vjeçari kanë shkuar në varrin ku prehet Aurelio dhe e kanë mbushur me lule.

    Në një video të postuar në rrjetet sociale, shihet se shokë e shoqe mes lotësh, kanënmbushur varrin plotë me lule.

    “Tre itë pa ty o Reli, ta mbushën shokët varrin plotë me lule, o engjëlli më i bukur i xhenetit. Prehu në paq zemër, se kë shokë që s’do të lejnë kurrë vetëm”, shkruhet në videon e ndarë në rrjetet sociale.

    shiko videon