13/04/2024
Maqedoni

BDI: Opozita me skenar rus për trazira politike pas 8 majit

Bashkimi Demokratik për Integrim me shqetësim të madh po përcjell akuzat, shpifjet dhe fyerjet që opozita i bën kandidatit për president Bujar Osmani, si dhe ndaj kryeministrit Talat Xhaferit, ndërsa alarmon për skenar rus që synon trazira politike pas 8 majit. Të koordinuar bashkë me VMRO-DPMNE-në e Mickoskit dhe LEVICËN e Apasievit, si dhe në

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Thaçi tani lartëson BDI-në, sulmon Taravarin: I rrejtshëm, flet serbisht

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi në emisionin “Politiko” poashtu ka tregur edhe për raportin të cilin ka me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti, Dikur si kundërshtar të fortë tashmë Thaçi ka raporte të mira me Ahmetin ai ka treguar se nuk janë ende bashkëpuntorë me BDI-në. Thaçi tutje për BDI- në dhe Ali

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Grubi i dërgon mesazh opozitës: Zanin mos ta ni! SHUJ!

Përmes një video përmbledhëse nga tubimi promovues kandidatit për president nga Bashkimi Demokratik për Integrim, Bujar Osmanit, zëvendëskryeministri Artan Grubi ka ironizuar me opozitën shqiptare. Grubi ne videon e publikuar teksa dëgjohet kënga “Zanin mos ta ni”, shkruan se u dha mesazhi për “derivatet jo-kreativ dhe rusofilët”. Postimi original nga faqja e tij në Facebook:

Lexo më shumë