20/04/2024
Botë Lajme

Aksident i rëndë në Itali, 2 viktima dhe 6 të plagosur

Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali mëngjesin e kësaj të premte. Ngjarja ka ndodhur në autostradën A1 pak para orës 08:00, ku një makinë është përplasur me dy mjete të tjera e për pasojë kanë humbur jetën 2 persona dhe janë plagosur gjashtë të tjerë. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të Piacenzas, së

Lexo më shumë
Botë

Tragjedi / Zjarri përfshin shtëpinë, humb jetën nëna me tre fëmijët, nga 2 dhe 6 vjeç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Tre fëmijë humbën jetën nga zjarri që shpërtheu gjatë natës në Bolonja dhe bashkë me ta ndërroi jetë edhe nëna e tyre, cila u dërgua fillimisht në spitalin Maggiore në gjendje të rëndë. Pas njoftimit për një zjarr në një apartament në via Bertocchi në periferi të

Lexo më shumë
Shqipëri

Ra nga çatia teksa po punonte për bukën e gojës, ky është shqiptari që vdiq në Itali, si ndodhi ngjarja

Andi Rexhepi, 43-vjeçari shqiptar që humbi jetën mëngjesin e djeshëm në Carpenedolo në një aksident në punë ishte i njohur edhe në Vallecamonica, Itali. Shqiptari jetonte prej disa vitesh në Piamborno, dhe aty kishte ndërtuar familjen ku jetonte me bashkëshorten dhe vajzën 16-vjeçare. Mëngjesin e djeshëm, ai po riparonte çatinë e magazinës së një kompanie

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

VIDEO/ Shtatë të shtëna, momentet e tmerrit në Frosinone, klientët shtrihen poshtë tavolinave t’i shpëtojnë plumbave të shqiptarit

Më 9 mars, 27-vjeçari Kasem Kasmi u vra ndërsa tre persona të tjerë mbetën të plagosur. Autor i dyshuar i ngjarjes është Mikea Zaka, 23-vjeç, tashmë i arrestuar. Fokusi i hetuesve është te prostitucioni dhe droga, pavarësisht se në deklarimet fillestare Zaka tha se sherri nisi për një vajzë. Mediet italiane raportojnë se pas përplasjes

Lexo më shumë
Botë

Aksident tragjik në Itali, furgoni përplas për vdekje 21-vjeçarin shqiptar

Një aksident i rëndë i ka marrë jetën një të riu shqiptar në Itali. Sipas mediave vendase mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 5 të mëngjesit të kësaj të shtune ku 21-vjeçari me origjinë shqiptare u përplas nga një furgon i cili drejtohej nga një 41-vjeçar. Furgoni ka qenë duke udhëtuar përgjatë Appian drejt

Lexo më shumë