19/04/2024
Lajme Shqipëri

“Odiseja e Artë” ankorohet në brigjet shqiptare, njihuni me super-jahtin luksoz gjerman

Është ankoruar në portin e Durrësit “Odiseja e Artë”, superjahti gjerman që përfaqëson kulmin e mjeshtërsië dhe dizajnit të jahteve. Me një gjatësi prej afro 124 metrash, jahti luksoz preku brigjet shqiptare pasditen e kësaj të mërkure për t’u furnizuar me 600 000 litra naftë. Ky furnizim i sjell arkës së shtetit 240 000 USD,

Lexo më shumë
Botë

Gjermania “thith” profesionistët, lehtësohen kriteret për punësim

Nga data 1 mars, Gjermania ka “thyer” barrierat për punonjësit e kualifikuar nga vendet jashtë Bashkimit Evropian përmes ligjit për imigrimin e fuqisë punëtore të kualifikuar. Ekspertët e punësimit i shohin rregullat e reja lehtësuese, me një efekt tepër ndikues në shoqëri. “Gjermania ka zhbërë të gjitha burokracitë dhe barrierat që ka patur sepse sot

Lexo më shumë
Kosovë Lajme

Deputetja shqiptare probleme me zemrën, niset me urgjencë në Gjermani

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, njoftoi se për shkak të disa probleve me zemrën është nisur drejt Gjermanisë. Përmes një postimi në “Facebook”, Musliu tha se për problemin në zemër ishte diagnostifikuar dy vite më parë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe së fundmi sipas mjekëve ajo duhet t’i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale jashtë

Lexo më shumë